کاندیداهای لیست نصرفراگیر و هم‌آفرینی صنفی

نصر فراگیر
انصراف برخی کاندیداها رقابت در انتخابات نصر ششم را وارد مرحله تازه‌ای کرد

کاندیداهای لیست نصرفراگیر و هم‌آفرینی صنفی منتشر شد

کاندیداهای لیست نصرفراگیر و هم‌آفرینی صنفی

کمتر از ۱۰ روز مانده به ششمین انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران بالاخره لیست کاندیداها رسما از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران منتشر شد. نگاهی به لیست کاندیداها حکایت از انصراف قطعی و کناره‌گیری یا حذف برخی بدلیل عدم ارسال مدارک دارد. کناره‌گیری افراد شاخصی که نام آنها در لیست ثبت‌نام شده‌های انتخابات ششم در ابتدا به چشم می‌خورد و تا پیش از این نیز رایزنی فشرده‌ایی برای حضور آنها در هر یک از دو گروه‌ اعلام موجودیت کرده یعنی هم‌آفرینی صنفی و نصرفراگیر صورت گرفته بود، حاکی از آن است که عدم حضور قطعی بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل و علی حکیم جوادی، مدیرعامل هلدینگ بهسازان فردا در انتخابات نظام صنفی رایانه ای تهران عملا ترکیب حاضر در هر دو لیست را دستخوش تغییرات جدی کرده است.

به گزارش پیوست، نام‌ کاندیداهای حاضر در دو لیست نصرفراگیر و هم‌آفرینی صنفی که در نهایت بعد از تاخیر بسیار لیست خود را منتشر کرده‌اند،  نشان می‌دهد نه تنها گروه نصرفراگیر موفق به قانع کردن بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل به عنوان چهره شاخص عرصه ارتباطات و اپراتوری کشور در لیست خود نشد؛ بلکه گروه هم‌آفرینی صنفی نیز که پیش از این شنیده شده بود غول‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات را با عقبه نهادهای غیرخصوصی در لیست خود جا خواهد داد، به دلیل بالاگرفتن اختلاف و جدال میان این دو گروه ناتوان از قانع کردن این افراد برای حضور در انتخابات شده است. گفته می‌شود عدم حضور علی حکیم جوادی مدیر استراتژیک و بی حاشیه حوزه فناوری اطلاعات نیز در پی همین اتفاق بوده است.

از سوی دیگر صابر امامی، مدیرعامل گسترش الکترونیک مبین ایران نیز به عنوان یکی از افراد اصلی گروه فراگیر صنفی که نقش جدی در جذب کاندیداها و افراد در این گروه داشت نیز در دقایق نود انصراف خود برای حضور در انتخابات سازمان نظام صنفی را در توییتر اعلام کرد. هرچند هنوز نام او در لیست کاندیداهای انتخابات منتشر شده از سوی سازمان نظام صنفی به چشم می خورد.

تغییرات فراگیر

نگاهی به لیست نصرفراگیر که در راس برنامه‌های خود بازمهندسی سازمان نصر تا ترویج نوآوری باز و تعامل بیشتر با نهادهای حاکمیتی با توان بخش خصوصی در نظر گرفته، نشان می‌دهد که ترکیب این لیست دچار تغییر شده است چنانکه حسین تهرانی مدیرعامل شرکت مبین نت و مهدی عبادی فعال حوزه فین تک نیز در لیست حضور ندارند و مازیار نوربخش از شرکت رمیس نیز که پیش از این نامش از این گروه شنیده شده بود حضورش در گروه هم‌آفرینی صنفی قطعی شده است. همچنین نام بهناز آریا، از شرکت کهکشان که پیش از این شنیده شده بود در لیست  نصرفراگیر  جای گرفته، عملا در لیست نصر فراگیر حضور ندارد و نامش در اسامی نهایی کاندیدهای منتشر شده از سوی سازمان نصر احتمالا به عنوان کاندید مستقل دیده می‌شود.

 در کنار این تغییرات در گروه نصرفراگیر، نام جدید و شاخص دیگری به این لیست اضافه شده است. از جمله این نام‌ها می‌توان به نیما نامداری، رئیس هیات مدیره ارتباط فردا و از افراد خوش نام حوزه فناوری مالی اشاره کرد. مهرداد سیجانی، از شرکت مهندسین فراکارانت و از فعالان قدیمی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، مظاهر مرجانی از فناوری اطلاعات پارمیس و از جمله مدیران صاحب نام در حوزه نرم‌افزار دو کاندید جدید دیگر اضافه شده به لیست نصر فراگیر هستند. نام ۲۰ نامزد انتخاباتی در لیست نصرفراگیر به سر لیستی آزاد معروفی، مدیرعامل لاوان ارتباط در سه بخش شرکت‌ها، مشاوران و فروشگاه‌ها منتشر شده به شرح زیر است:

کاندیداهای پیشنهادی گروه نصر فراگیر برای بخش شرکتها:
کاندیداهای نظام صنفی 1
کاندیداهای پیشنهادی گروه نصر فراگیر برای بخش مشاوران:
کاندیداهای نظام صنفی
کاندیداهای پیشنهادی گروه نصر فراگیر برای بخش فروشگاهی:

تغییرات هم آفرینان

با تعویق زمان ثبت نام و تکمیل مدارک برای نامزدها توسط هیات نظارت بر انتخابات عملا گمانه زنی‌ها درباره این دروه از انتخابات افزایش یافت و اعلام لیست از سوی هر دو گروه به تعویق افتاد. این درحالی است که هم‌آفرینی صنفی به عنوان گروهی که پیش از این با انتشار دو بیانیه اعلام موجودیت کرده بود، امروز (۱۹آبان)  با انتشار ترکیب پیشنهادی خود برای ششمین انتخابات سازمان نظام صنفی تهران عملا چراغ رقابت با نصرفراگیر را رسما روشن کرد. هرچند تاکنون هیچ فردی به عنوان سرلیست این گروه به صورت رسمی اعلام نشده است؛ اما گمانه زنی‌ها حاکی از رایزنی با محمدعلی یوسفی زاده مدیرعامل آسیاتک که نامش در لیست گروه هم آفرینی صنفی از ابتدا به چشم می‌خورد، برای قبول مسوولیت سرلیستی این گروه و احتمالا ریاست آتی هیات مدیره سازمان شنیده می‌شود. هرچند که برخی شنیده‌ها حکایت از این دارد که این مسئولیت از سمت یوسفی‌زاده مورد قبول واقع نشده است. از همین رو نام امیر مسعود اسکویی لر، مدیر باسابقه و فعال و هم شانه فعالان نسل اولی‌های سازمان نظام صنفی برای قبول سرلیسیتی این گروه به میان آمده و مذاکرات با او در جریان است. اسکویی‌لر از نسل اول مدیران فناوری اطلاعات است که  شرکت ایران رایانه را با ناصرعلی سعادت تاسیس و بعدها خود هدایت و رهبری آن را ادامه داد. او در این سالها همواره از مدیران خوش نام این حوزه به شمار می‌رفت. از سمت دیگر نباید از فعالیت حسین اسلامی، مدیرعامل  گروه فناوری نگاه بانک کارآفرین که نقش جدی در تشکیل گروه هم‌آفرینی صنفی دارد و خود را نه سرلیست «هم‌‌آفرینی صنفی» که سخنگوی این لیست معرفی کرده غافل شد.

هم‌آفرینی صنفی نام افراد حاضر در لیست خود را در بخش شرکت‌ها، فروشگاه‌ها و مشاوران منتشر کرده است. در بخش شرکتهای لیست هم‌آفرینی  نام افراد شاخصی چون محمد خلج قاسم‌ابادی، مدیرعامل تاکسی اینترنتی اسنپ، روح‌الله فاطمی اردکانی از شرکت قدرتمند توسن و خاندان فاطمی دیده می‌شود. نازنین دانشور، مدیرعامل تخفیفان، محمدعلی یوسفی‌زاده، مدیرعامل آسیاتک که در دوره پنجم هیات مدیره نظام صنفی نیز حضور داست، مازیار نوربخش، از افزار پرداز رمیس از جمله دیگر افراد شناخته شده حاضر در بخش شرکت‌های هم‌آفرینی صنفی هستند.

لیست ۱۹ نفری هم‌آفرینی صنفی که یکی از اهداف خود را نوگرایی،جوان‌گرایی و همکاری و اتحاد رقبا اعلام کرده تمرکز خود را روی نوسازی و بازآفرینی نقش و جایگاه پارلمان بازیگران صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات مبتنی بر زیربنای کنونی نظام صنفی رایانه‌ای گذاشته‌اند، در سه شاخه شرکتها، مشاوران و فروشگاهی رسما  به شرح زیر اعلام شده است:

کاندیداهای پیشنهادی گروه هم آفرینی صنفی شاخه شرکت‌ها:
کاندیداهای پیشنهادی گروه هم آفرینی صنفی شاخه مشاوران:
کاندیداهای نظام صنفی 3
کاندیداهای پیشنهادی گروه هم آفرینی صنفی شاخه فروشگاه‌ها:
کاندیداهای نظام صنفی 4

ششمین انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ۲۹ آبان و برای اولین بار به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

لیست کامل کاندیداهای حاضر در ششمین انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران  را می‌توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

لیست کاندیدهای حاضر در ششمین انتخابات سازمان نصر تهران

 

منبع: ماهنامه اطلاع رسانی پیوست

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.