فناپ 300 میلیارد تومان بر روی پادرو سرمایه‌گذاری کرد

فناپ

فناپ 300 میلیارد تومان بر روی پادرو سرمایه‌گذاری کرد

پادرو در دومین مرحله از جذب سرمایه خود موفق شد 300 میلیارد تومان از هلدینگ فناپ سرمایه جذب کند. این خبر روز سه‌شنبه  28 اردیبهشت 1400طی یک رویداد آنلاین توسط سرمایه‌گذاران و مدیران ارشد فناپ و پادرو اعلام شد.

سرمایه گذاری فناپ در پادرو

پشوتن پورپزشک، مدیرعامل و هم­بنیان‌گذار پادرو در این رویداد با اشاره به اینکه پادرو در دومین سال از فعالیت خود موفق به جذب مرحله جدید سرمایه‌گذاری خود شده توضیح داد: « پادرو به‌عنوان بخشی از طرح سرزمین هوشمند پاد فعالیت خود را از سال 99 رسما آغاز کرد و هدف اصلی خود را ارائه خدمات به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط قرار داد. با توجه به  نیازهای این کسب‌وکارها و البته اولویت‌های سایر مخاطبان پادرو در یک سال گذشته، این استارتاپ بیشتر بر توسعه بازار خدمات پستی، راهکارهای ابتدایی حوزه پرداخت و ارائه خدمات خود از طریق API متمرکز بوده است.»

او در ادامه به ارائه خدماتی نظیر راهکار مدیریت ناوگان حمل­ونقل برای ارتقای سطح خدمات شرکت‌های پستی اشاره کرد و گفت:« ما در پادرو علاوه بر اینکه سعی داریم به دریافت کنندگان خدمات آنلاین کمک کنیم تا بتوانند زیرساخت‌های باکیفیت‌تری را در اختیار داشته باشند، به ارائه‌کنندگان خدمات در بخش سنتی هم امکان استفاده از زیرساخت‌های مبتنی بر تکنولوژی را داده‌ایم تا بتوانند راحت‌تر به دنیای تجارت دیجیتال ورود کنند و به ذینفعان آن خدمات بدهند.»

پورپزشک در ادامه به برنامه پادرو در سال 1400 اشاره کرد:« پادرو قصد دارد به‌ اولین زیرساخت جامع B2B2C برای ارائه خدمات به همه کسب‌وکارها به ویژه فعالان حوزه تجارت اجتماعی (social commerce) تبدیل شود و زیرساخت‌های مورد نیاز تجارت اجتماعی مثل پرداخت، مدیریت مشتریان، پردازش فروش و ارسال سفارش‌ها را برای فعالان این حوزه فراهم کند.»

در ادامه این رویداد کیوان جامه­بزرگ، معاون توسعه راهبردی و امور شرکت‌های فناپ با اشاره به اینکه این بزرگترین سرمایه‌گذاری فناپ در اکوسیستم استارتاپی ایران است گفت: این مبلغ در قالب افزایش سرمایه در پادرو سرمایه­گذاری شده. وی اشاره کرد: سیاست‌های کلان فناپ در سال جاری مبتنی بر سرمایه‌گذاری در چهار حوزه اصلی سبک زندگی، صنعت، فین­تک و تلکام است. نگاه توسعه­ای پادرو به‌عنوان یکی از ایده‌های قابل توجه در حوزه سبک زندگی است و فناپ با توجه به اینکه پادرو می‌تواند یک زیرساخت یکپارچه برای تجارت اجتماعی برای همه شبکه‌های اجتماعی و زیرساخت­های فروش مشابه فعلی و آتی فراهم کند، علاقمند به سرمایه‌گذاری روی این ایده و البته تیم منسجم پادرو شد. کیوان جامه­بزرگ همچنین با اشاره به اینکه فناپ حضور فعالانه خود را در حوزه سرمایه­گذاری و توسعه ادامه خواهد داد، اعلام کرد که این هلدینگ طی سه سال آینده بالغ بر 6500 میلیارد تومان در حوزه­های مختلف سرمایه­گذاری خواهد کرد.

 

پورپزشک در پاسخ به این سوال که چرا تجارت اجتماعی به‌عنوان پایه و اساس خدمات پادرو انتخاب شده است توضیح داد:« اطلاعات و برآوردهای منتشر شده نشان می‌دهد روزانه در حدود 700.000 تراکنش خرید و فروش با ارزش بیش از 40هزار میلیارد تومان در شبکه‌های اجتماعی ایران در جریان است. این بازار بسیار بزرگتر از بازار تجارت الکترونیک در ایران است. این حجم از مبادله بسیار قابل توجه است. در کنار این مساله، هیچ خدمات ویژه و مناسبی برای کسب‌وکارهای حوزه تجارت اجتماعی طراحی و فراهم نشده است. این فرصت خوبی برای پادرو است تا بتواند علاوه بر  ورود به یک بازار بکر و  جدید، با ایجاد ارزش افزوده  و تکمیل زنجیره ارزش موجود در حوزه­های اشاره شده، به توسعه و رشد این بازار نوظهور اینترنتی کمک کند.»

محمود کریمی، رئیس هیات مدیره پادرو نیز در این رویداد به چشم‌انداز آتی پادرو اشاره کرد و توضیح داد:« یکی از ویژگی‌های مثبت پادرو با توجه به چالش‌های موجود برای کسب‌وکارهای مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی این است که پادرو این قابلیت را دارد که به راحتی با هر شبکه‌اجتماعی تازه‌ای سازگار شود. در واقع پادرو مستقل از شبکه های اجتماعی یا یک پلتفرم خاص ابزارها و خدمات خود را طراحی می­کند و در تمامی شبکه های اجتماعی یا زیرساخت­های مشابه برای تجارت اجتماعی که فروشندگان فعالیت کنند، پادرو نیز خدمات خود را با تجربه کاربری مناسب در اختیار ایشان می­گذارد. این پتانسیل کمک می‌کند تا کسب‌وکارها در هر شبکه‌ای بتوانند از خدمات پادرو استفاده کنند و کسب‌وکار خود را با کمترین دغدغه پیش ببرند.»

کریمی در ادامه به سرعت رشد پادرو اشاره کرد: « با  توجه به رشدی که تجارت اجتماعی در این روزها تجربه می‌کند، امیدواریم پادرو طی سه تا پنج سال به بازگشت سرمایه برسد. اگرچه در این میان می­توانیم فعالیت­های توسعه­ای دیگری نیز متصور باشیم که در مسیر حرکت پادرو در مورد آن­ها تصمیم­گیری خواهد شد. وی اشاره کرد که تیم پادرو امروز یک تیم 40 نفره است، اما طبق برنامه پیش رو، در سال جاری توسعه پیدا خواهد کرد که بخش قابل توجهی از این توسعه صرف بزرگتر شدن تیم تکنولوژی پادرو برای افزایش سرعت توسعه سبد محصول خواهد شد»

در پایان این رویداد مدیران پادرو از اتفاقات تازه‌ و همکاری با استارتاپ‌های دیگری در قالب تملک سهام یا همکاری استراتژیک در آینده نزدیک  خبر دادند که تحولات مثبتی در تجربه خرید و فروش آنلاین را رقم خواهد زد و به زودی اخبار آن منتشر خواهد شد.  

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *