محلی برای نمایش پست‌های خصوصی به افرادی خاص با قابلیت آزمایشی جدید اینستاگرام به نام Flipside

Flipsa

این قابلیت جدید محلی ویژه را در پروفایل شما ایجاد می‌کند که افراد می‌توانند به پست‌های خصوصی دسترسی داشته باشند.

اینستاگرام درحال آزمایش قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد در پروفایل خود فید متفاوتی مخصوص دئستان نزدیک خود داشته باشند. این قابلیت با نام Flipside شباهت زیادی به قابلیت اشتراک گذاری پست برای دوستان نزدیک(Close Friends) دارد که پیش‌تر در ماه نوامبر معرفی شده بود.

یک مهندس نرم‌افزار به نام «الساندرو پالوزی» در ماه دسامبر تصاویری از یک قابلیت جدید در اینستاگرام به نام Flipside را منتشر کرد و این شبکه اجتماعی کار روی نمونه اولیه این قابلیت را تایید نمود.

این قابلیت مثل استوری‌های مخصوص کلوز فرندز به کاربر اجازه می‌دهد تا مشخص کند که چه افرادی می‌توانندپست‌ها را ببینند.فلیپ ساید یک فید جداگانه را در پروفایل کاربران ایجاد میکند که اغراد با سوایپ به سمت پایین می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و در صورت داشتن مجوز، محتواهای مخفی را ببینند.

Flipside محلی برای انتشار محتواهای خصوصی

با این حال فلیپ ساید شباهت زیادی ب ویژگی حاضر در این شبکه اجتماعی و به نظر می‌رسد که حتی «آدام موسری»، رییس اینستاگرام نیز از این مسئله آگاه است. او در پستی در تردز که آن‌ها هنوز از بابت عرضه این قابلیت در اینستاگرام اطمینان ندارند.

به باور موسری، از یک‌سو خوب است که کاربران به فضایی خصوصی‌تر برای به‌اشتراک‌گذاری پست‌های خود دسترسی داشته باشند. اما از سوی دیگر، این قابلیت صرفاً راهی دیگر در کنار استفاده از اکانت‌های ثانویه و ویژگی کلوز فرندز خواهد بود. بااین‌حال، ظاهراً انجام آزمایش با عده‌ای از کاربران مشخص خواهد کرد که این ویژگی به‌صورت عمومی در دسترس همه قرار خواهد گرفت یا خیر.

این تغییر در راستای حرکت شبکه‌های اجتماعی به‌سمت ارائه فضاهای خصوصی‌تر در سرویس‌های آنلاین است. تیک‌تاک با قابلیت Friend’s Only چنین امکانی را فراهم کرده است و توییتر هم قبلاً Circle را داشت که البته حالا از دسترس خارج شده است.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *