20 ترفند جستجوی گوگل

google wide cover

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”3784″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]

رشد روزافزون دنیای تکنولوژی نیاز مردم را برای رفع احتیاجات شخصی و عمومی خود چند برابر کرده . جستجوی راه کارها و دستورالعمل ها و پیگیری مشخصات در دنیای امروز مثل گذشته نیست . در قدیم برای اثبات و جستجوی یک عامل باید کتاب های بسیاری مرور میشد و منابع زیادی به کار برده میشد اما اکنون به لطف موتورها و سایت های جستجوگر مانند گوگل، یاهو، بینگ و … جستجو بسیار آسان شده است. اما برای اینکه به راحتی به نتیجه ی مطلوبی در جستجو برسید احتیاج به چند ترفند دارید که ما در این مقاله این ترفندها را در اختیار شما قرار داده ایم:

1- جستجوی دقیق یک عبارت

اگر قصد دارید یک عبارت به صورت دقیق جستجو شود و نتایج مشابه نمایش داده نشود، کافیست آن را بین دوعلامت نقل قول قرار دهید.

مثال: “مجله الکترونیکی دنیای تراشه”

 

2- جستجوی عبارات و کلماتی که آنها را یادمان نمی آید

این یکی از کاربردی ترین امکانات گوگل است که شاید بسیاری از افراد از وجود آن بی خبر باشند. درواقع به وسیله این ویژگی شما یک کلمه و یا عباراتی را که در یک جمله فراموش کرده اید، راحت تر به دست خواهید آورد. تنها کافیست تا عبارات مورد نظر را داخل دو علامت نقل قول قرار داده و به جای کلمه فراموش شده، علامت ستاره را قرار دهید.

مثال: ” * به صورت کامل جایگزین فلش در فیسبوک شد ”

 

3- جستجو برای یافتن یک معنی خاص

در این نوع جستجو کافیست تا قبل از کلمه مربوطه یک خط فاصله – گذاشته شود.

مثال: -کارتون بتمن

 

4- جستجو در یک وب سایت خاص

اگر شما قصد دارید تا کلمه یا عباراتی را در یک وبسایت خاصی جستجو نمایید، باید ابتدا عبارت site:addresesite.com را نوشته و سپس کلمه مدنظر را در جلوی آن قرار دهید.

مثال: site:chipsetmag.com iphone 10s

 

5- جستجوی تعاریف کلمه و هجی آن

کافیست تا قبل از آن کلمه عبارت define: نوشته شود.

مثال: define:technology

 

6- ماشین حساب

شما می‌توانید تا از گوگل به عنوان یک ماشین حساب نیز استفاده نمایید. برای این کار کافیست تا عبارت مدنظر خود را با علائم ریاضی مدنظرتان در قسمت جستجوی گوگل بنویسید و کلید جستجو را فشار دهید.

 

 

 

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”3785″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

7- تبدیل عدد به حروف

یکی دیگر از قابلیت‌های ویژه‌ای که جستجوگر گوگل در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد، تبدیل عدد مدنظر شما به حروف است. به عنوان مثال برای فهمیدن تلفظ و نوع خواندن عدد بزرگی مانند 19999999999 دیگر نیاز نیست تا خودتان را اذیت کنید. کافیست همانند مثال آن را در قسمت جستجوی گوگل نوشته و کلید اینتر را بفشارید.

 

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”3786″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

8- جواب دادن سوالات مربوط به هندسه

این یک قابلیت فوق العاده برای دانش آموزان است که به تمرین مسائل هندسی بپردازند. تنها کافیست تا نام شکل هندسی مدنظر خود را پس از کلمه “Solve” بنویسید.

 

 

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”3787″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

9- تبدیل واحدهای اندازه گیری به یکدیگر

به کمک جستجوگر گوگل شما قادر ‌خواهید بود تا واحدهای اندازه گیری مختلف را به یکدیگر تبدیل کنید.

مثال : 1kg to g در این مثال عنوان کرده ایم که 1 کیلوگرم چند گرم می‌باشد.

 

10- ترجمه متون و عبارت

اگرچه گوگل یک صفحه اختصاصی برای مترجم خود دارد، اما به واسطه کادر جستجوی گوگل نیز شما توانایی ترجمه متون در بین زبان‌های مختلف را خواهید داشت. برای این کار کافیست تا در جلوی عبارت خود از عبارتی مانند English to Persian استفاده نمایید. (می‌توانید زبان‌ مدنظر خود را به جای زبان های نوشته شده قرار دهید)

مثال: Hello english to french این مثال عنوان می‌کند که معنی کلمه Hello در زبان فرانسوی چه چیزی خواهد بود.

 

11- تبدیل گوگل به کرنومتر

با وارد کردن دستور “google timer” قادر خواهید بود تا جستجوگر گوگل را به یک کرنومتر کامپیوتری تبدیل نمایید.

 

12- فهمیدن زمان دقیق طلوع و غروب آفتاب

به کمک گوگل شما اطلاعاتی نظیر زمان دقیق طلوع و غروب آفتاب و همچنین موقعیت ساعتی یک منطقه خاص را خواهید دانست.

مثال: Sunset in Tehran زمان دقیق غروب آفتاب در تهران را نمایان می‌کند.

Sunrise in Tehran زمان دقیق طلوع آفتاب در تهران را نمایان می‌کند.

 

13- پیش بینی وضعیت آب و هوا

به واسطه کلمه “Forecast” پس از نوشتن نام منطقه مدنظر شما، اطلاعاتی شامل وضعیت آب و هوایی از آن منطقه را در اختیار شما قرار خواهد گذاشت.

مثال: Tehran forecast

 

14- محاسبه گر هوشمند مقدار مسافت

اگر قصد مسافرت به یک مکان را دارید که زمان تقریبی رسیدن به مقصد خود را نمی‌دانید، به کمک این ترفند جستجوگر گوگل، قادر به بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود خواهید بود. برای اینکار شما باید از فرمول makane1 to makane 2 distance استفاده نمایید تا اطلاعاتی نظیر میزان مسافت بین دو شهر نام برده و همچنین مدت زمان مورد نیاز برای طی کردن آن مسیر در اختیار شما قرار گیرد.

مثال: Tehran to Bandar abbas distance

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

15- مقایسه غذاها

این قابلیت، امکان مقایسه در بین میزان کالری و سایر عوامل موجود در غذای مورد نظر شما را در اختیار شما قرار خواهد گذاشت. تنها کافیست تا بین نام غذاهای مدنظر خود از عبارت “vs” استفاده نمایید.

 

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”3788″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

16- اطلاع از تاریخ انتشار فیلم به طور دقیق

گوگل وضعیت موتور جستجوی خود در بخش هنری را روز به روز گسترده تر می‌کند. جهت اطلاع از تاریخ دقیق انتشار فیلم مورد نظر خود، باید از عبارت “release date” در بعد از نام آن فیلم استفاده نمایید.

 

[/vc_column_text][vc_empty_space][vc_single_image image=”3789″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

17- نام کتاب های یک نویسنده

اگر اهل کتاب و مطالعه باشید، با خواندن یک کتاب ممکن است بخواهید تا از سایر کتاب‌های منتشر شده توسط نویسنده آن اطلاع یابید. گوگل راه را برای این قضیه هموار کرده است. برای این امر کافیست تا قبل از نام نویسنده مدنظر، عبارت “books by” را وارد نمایید.

مثال: books by simin daneshvar، این عبارت کلیه کتاب‌های نوشته شده توسط مرحوم سیمین دانشور را به نمایش درمی‌آورد.

 

18- یافتن آدرس آی پی دستگاه ها

اگر قصد دارید تا آدرس آی پی دستگاهی که در حال کار با آن هستید را بیابید، سریعترین راه ممکن استفاده از این ترفند جستجوگر گوگل است. برای یافتن این آدرس کافیست تا در جدول مربوط به جستجوی گوگل، عبارت “IP address” را بنویسید.

 

19- اجرای بازی با ترفند جستجوگر گوگل

به واسطه گوگل و در خود محیط جستجوگر گوگل شما قادر خواهید بود تا به اجرای چندین بازی کم حجم بپردازید. برای این کار کافیست تا نام بازی مدنظر را وارد نمایید.

بازی شماره 1: zerg rush

بازی شماره 2: Pacman

بازی شماره 3: Atari Breakout

 

20- جستجو در آرشیو اخبار قدیمی

گوگل این قابلیت را در اختیار کاربرانش قرار می دهد تا به آرشیو اخبار بیش از 100 سال گذشته نیز دسترسی پیدا کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *