معرفی 5 وبسایت برای تست سرعت اینترنت

سرعت اینترنت هدر

تمام ما هر روز یا هر ساعت در دستگاه‌های مختلف از اینترنت استفاده می‌کنیم. فرقی نمی‌کند برای سرگرمی، انجام کارها یا حتی خواندن اخبار به سراغ اینترنت برویم، در تمام سناریوها سرعت اهمیت بالایی دارد. با توجه به این موضوع، بسیاری از ما می‌خواهیم از سرعت نتمان مطلع شویم و در همین راستا می‌خواهیم در این مطلب 5 وب‌سایت رایگان برای تست سرعت اینترنت و پینگ را به شما معرفی کنیم.

سرعت اینترنت

1- سایت TestMy.net

اولین وب‌سایت برای اینکار، TestMy.net نام دارد که می‌خواهد با تمرکز روی نتایج باندپهن دنیای واقعی مبتنی بر سناریوهای دنیای واقعی، از سایر وب‌سایت‌های این حوزه متفاوت باشد. برای چنین کاری، TestMy.net از اینکه سرورهایش در مکان‌های مورد استفاده وب‌سایت‌های مطرح قرار دارد، مطمئن می‌شود. با اینکار، نتایج بدست آمده تا جای ممکن نزدیک به چیزی خواهد بود که در هنگام گشت‌وگذار در اینترنت تجربه می‌کنید.

یکی دیگر از تفاوت‌های این وب‌سایت نسبت به دیگر گزینه‌های موجود در این لیست، عدم ارائه نتایج جامع بطور پیش فرض است. در حقیقت TestMy.net از شما می‌خواهد که موضوع مدنظرت را مشخص کنید که می‌تواند دانلود، آپلود یا میزان تاخیر باشد. البته امکان انجام تست سرعت اینترنت ترکیبی هم وجود دارد.

در پایان سرعت اینترنت شما با میانگین شهری که از آن تست را انجام می‌دهید و همچنین میانگین جهانی مقایسه می‌شود. در پایان صفحه نتایج یک نمودار هم در اختیارتان قرار می‌گیرد که عملکرد اینترنت‌تان در مدت زمان تست را نشان می‌دهد. تمام اینکارها برای این است که TestMy.net در اعلام نتایج شفافیت داشته باشد.

testmynet

2- سایت  SpeedSmart

اگر به دنبال وب‌سایتی هستید که روی دقت و سادگی در استفاده تمرکز کرده باشد، SpeedSmart گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

برخی وب‌سایت‌‌های آزمایش سرعت اینترنت از توانایی چندریسمانی (Multithreading) استفاده می‌کنند که شامل چندین عملکرد مختلف می‌شود، اما در این زمینه به معنای ارائه بهترین سرعت دانلود و آپلود است که البته همیشه چنین نتایجی واقع‌گرایانه نیستند.

در حالت عادی زمانی که در حال وبگردی و دانلود فایل هستید، برای افزایش سرعت از توانایی چندریسمانی استفاده نمی‌کند، بنابراین چرا برای تست سرعت اینترنت باید به سراغش بروید؟ به همین علت، SpeedSmart به گونه‌ای عمل می‌کند که تا جای ممکن سناریوهای دنیای واقعی مورد آزمایش قرار بگیرند.

تست این وب‌سایت ساده و سریع است و جزئیات نسبتا دقیقی در اختیارتان قرار می‌دهد. شما همچنین می‌توانید به شاخص سرعت SpeedSmart هم دست پیدا کنید که اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می‌دهد.

speed smart

3– سایت Speedtest

اسپیدتست یکی از محبوب‌ترین وب‌سایت‌های تست سرعت اینترنت به حساب می‌آید. این سرویس در سال ۲۰۰۶ از راه رسید و بیش از ۳۵ میلیارد تست از آن زمان تا به امروز انجام داده است. Speedtest ترکیبی از سادگی در استفاده و قابلیت‌های مناسب است. استفاده از این سرویس ساده است و تنها باید روی دکمه بزرگی با کلمه Go کلیک کنید تا بقیه کارها را خودش انجام دهد.

شما می‌توانید به راحتی و سریع سرورهایی که اسپیدتست به آن‌ها متصل می‌شود و همچنین تعداد اتصالات را تغییر دهید. شما همچنین می‌توانید درباره سرعت نت سایر افراد در نقاط مختلف هم اطلاعات بدست آورید.

با استفاده از شاخص جهانی اسپیدتست قادر به مقایسه سرعت اینترنت خودتان با میانگین سرعت در کشورتان و سایر کشورهای دنیا هستید. اسپیدتست را می‌توانید در پلتفرم‌های مختلفی شامل اندروید و iOS هم استفاده کنید. این مرجع همچنین هر ماه فهرستی از سرعت نت جهانی و همچنین کشورهای مختلف منتشر می‌کند.

speed test

4- سایت Fast

اگر به دنبال یک وب‌سایت ساده و سریع برای استفاده هستید، Fast یک گزینه مناسب برای شما محسوب می‌شود. نام این وب‌سایت کاملا برای آن مناسب است چرا که سریعترین ابزار تست سرعت در این فهرست به حساب می‌آید. زمانی که صفحه وب آن را بارگذاری می‌کنید، این وب‌سایت کارش را شروع کرده و مشغول تست سرعت اینترنت شماست. نتایج ساده هستند و سرعت دانلود شما را به صورت مگابیت بر ثانیه در اختیارتان قرار می‌دهد، البته می‌توانید به اطلاعات بیشتری هم دست پیدا کنید. در همین راستا می‌توانید به اطلاعاتی درباره سرعت آپلود و همچنین تاخیر هم دست یابید. شما همچنین قادر به تنظیم نحوه تست سرعت هم هستید که شامل تعداد اتصالات موازی و مدت زمان تست می‌شود.

fast speed net

5- سایت SpeedOf.Me

SpeedOf.me یک وب‌سایت سبک است که عملکرد مناسبی از خودش نشان می‌دهد. اگر به دنبال یک تست هستید که امکان استفاده از آن در میان مرورگرهای مختلف در دسکتاپ و موبایل وجود داشته باشد، SpeedOf.me گزینه مناسبی به حساب می‌آید.

عملکرد این وب‌سایت همان چیزی است که انتظار دارید. تنها کاری که باید انجام دهید کلیک روی یک دکمه برای شروع تست است. نتایج تقریبا جامع هستند و با یک نمودار، اطلاعات را بطور جذابی در اختیارتان قرار می‌دهد. در این وب‌سایت همچنین گزینه‌هایی برای اشتراک‌گذاری نتایج و مشاهده نتایج قبلی هم وجود دارد تا از سرعت اینترنت‌تان در طول زمان مطلع شوید.

speed of me

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *