اَبردِراک در شیراز از جذب سرمایه و نسل جدید سرویس‌های ابری خبر داد

137A6580-min

اَبردِراک به مناسبت سومین سالروز رونمایی اولین سرویس ابری خود، از جذب سرمایه و مشارکت با شرکت خدمات انفورماتیک ایران خبر داد.

این مراسم  که در تاریخ 28 اردیبهشت در بافت سنتی شهر شیراز و با حضور نمایندگان شرکت خدمات انفورماتیک و جمعی از خبرنگاران حوزه تکنولوژی  در عمارت ایران مهر برگزار شد نخستین مراسم خبری این استارت آپ جوان ابری بود. موسسان و سرمایه‌گذاران ابر دراک ضمن معرفی تاریخچه فعالیت  خود و شکل گیری اَبردِراک، به بیان برنامه‌های آینده  این کسب و کار ابری در پی این سرمایه‌گذاری پرداختند.

سارا موسوی‌راد نائب رییس هیئت مدیره اَبردِراک در ابتدای این مراسم به بیان تاریخچه شکل‌گیری و مسیر فعالیت از زمان  شروع به کار شرکت تا جذب سرمایه پرداخت و برخی از دستاوردهای اَبردِراک در این مدت سه ساله را برشمرد و گفت:  شاید مهمترین دستاورد فردی برای همه ما اراده برای توسعه و استفاده از استعدادهای فنی، علمی و انسانی بیرون از پایتخت بود.

سید سینا سلطانی مدیرعامل اَبردِراک، در صحبت‌های مقدماتی خود به نحوه ارتباط با سرمایه‌گذارها و تعداد مذاکرات انجام شده در پروسه جذب سرمایه اَبردِراک پرداخت و در مجموع تعداد مذاکرات انجام شده را 10 مورد برشمرد. او در توضیح دلیل فعالیت شرکت در طول 3 سال  بدون جذب هیچ گونه سرمایه ای از   بیرون، به این باور اشاره کرد که تولید ثروت برای اَبردِراک در اولویت نیست و  به رسانه‌ها گفت: جذب سرمایه در راستای تسهیل توسعه محصولات اَبردِراک و ارائه خدمات ابری با کیفیت و قابل اتکا صورت گرفته  و تا کنون تامین مالی از راههایی مانند وام، مضاربه، جاری شرکا و فروش سهام انجام شده  چون ادامه سرویس دهی و توسعه تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب هدف فاز نخست ماست.

سلطانی در ادامه به صورت رسمی  اولین دور جذب سرمایه شرکت رایا اَبردِراک پارس از شرکت خدمات انفورماتیک ایران را رسما اعلام نمود  و ابراز رضایت کرد که این جذب سرمایه را کاملا منطبق بر روح حاکم بر اَبردِراک و نسل آینده سرویس‌های آن برشمرد.

فرشاد خونجوش ،رئیس هیئت مدیره، ضمن ابراز خوشحالی و رضایت از این سرمایه‌گذاری به معرفی برنامه‌های آینده اَبردِراک در دو دسته مکمل پرداخت. به گفته وی، حوزه اول همان حوزه اصلی شرکت به شمار می‌آید که شامل تکمیل سبد محصولات در حوزه‌های عمومی ابر خواهد بود و در نهایت سرویس‌هایی در لایه IaaS و BaaS (Backend as a Service ) و سرویس‌های Serveless در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. او در مورد حوزه دوم فعالیت این شرکت گفت:  حوزه بعدی با توجه به مشارکت با شرکت خدمات انفورماتیک در حوزه‌های مالی خواهد بود. از آنجا که این شرکت ابری اولین شرکتی است که دارای شریک قدرتمند و از بازیگران اصلی این حوزه است، اَبردِراک گستره جدید خدمات خود را در راستای یک ابر مالی هوشمند گسترش خواهد داد.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.