نوتیفیکیشن‌های متوالی در اندروید15 کمتر آزارهنده خواهند بود

android-15-910x600

نسخه پیش نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 15 به‌تازگی منتشر شده‌است و ویژگی‌های مهمی دارد. یکی از ویژگی‌ها Notification Coldown است.

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در جلسه‌ای مهم هستید یا روی کاری تمرکز کرده‌اید، ناگهان صدا یا لرزش دستگاه حواس شما را پرت می‌کند. درواقع هدف ارسال اعلان‌ها جلب توجه شماست؛ البته گاهی اوقات این ویژگی می‌تواند باعث ناراحتی کاربران شود. خوشبختانه در اندروید15 این مشکل تا حدی حل خواهد شد.

به گزارش اندروید سنترال، با انتشار نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید15، محدودیتی برای اعلان‌ها درنظر گرفته شده است. گوگل این ویژگی را با عنوان «Notification Coldown» عرضه کرده و اگر دستگاهتان را به این نسخه به‌روزرسانی کنید، به‌صورت پیش‌فرض فعال می‌شود.

ویژگی Notification Coldown در اندروید 15 چگونه کار می‌کند؟

کاربران می‌توانند این گزینه را در اندروید15 برای تمام اعلان‌ها یا فقط گفت‌وگوهای خاص فعال کنند؛ بنابراین اگر در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌هایی عضو هستید که فعالیت زیادی دارند، این ویژگی احتمالا به کار می‌آید.

اندروید15

به‌طور کلی این ویژگی میزان اعلان‌ها را کاهش می‌دهد. چند اعلان اول از یک برنامه خاص یا یک گفت‌وگو به صورت عادی و باصدا دریافت می‌شود. پس از آن، هر اعلان پیاپی به‌صورت کم‌صدا خواهد بود تا کمتر باعث ناراحتی مخاطب شود.

البته به‌نظر می‌رسد که این اعلان‌های تکراری به‌ططور کامل ساکت نخواهند شد. ایده این است که تغییر در صدا به کاربر نشان دهد که اعلان‌ها از همان برنامه یا گفت‌وگوی فعال آمده‌اند. البته هنوز هم می‌توانید از طریق تنظیمات گوشی، اعلان‌ها را سایلنت کنید.

ویژگی Notification Coldown درواقع تایمری دارد که پس از یک بازه زمانی مشخص، دوباره پیام‌های همان گفت‌وگو با حجم صدای قبلی اعلان می‌شوند .فعلا گوگل امکان سفارشی‌سازی تایمر را در این بخش قرار نداده است، اما آینده این امکان نیز فراهم می‌شود.

توضیح رسمی گوگل از Notification Coldown این است:«هنگامی که شما اعلان‌های متعدد و متوالی از برنامه‌ای مشخص دریافت می‌کنید، این ویژگی به تدریج میزان صدای اعلان ان برنامه را کاهش می‌دهد.»

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.