بررسی بازی Arise A Simple Story

arise-header

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

خاطرات می‌توانند شیرین باشند و ما را یاد بهترین دوران زندگی‌مان بیاندازند؛ و یا ممکن است دردناک باشند و تلخ‌ترین لحظاتی که تجربه کرده‌ایم را دوباره جلوی چشمانمان بیاورند. اما همین خاطرات، فارغ از هر حسی که به ما انتقال می‌دهند، در همه حال یاد آور این هستند که همیشه چیزی یا کسی وجود داشته که به ما دلیلی برای زندگی کردن داده است. Arise: A Simple Story نیز قصد دارد همین قضیه را به مخاطب بفهماند؛ اینکه همه خاطرات ما، چه دردناک چه شیرین، بخش مهمی از زندگی ما بوده و آن را ارزشمند می‌کنند. همانطور که از اسم و ظاهرش پیداست، Arise یک بازی ساده است؛ گیم پلی آن هیچ چیز شگفت انگیزی ارائه نمی‌دهد و داستانش نیز با وجود زیبایی که دارد، فراموش نشدنی نیست. اما همین سادگی بازی است که آن را زیبا می‌کند و مهم‌تر از آن، همین سادگی بازی تاثیرگذاری‌اش را بیشتر و انتقال مفهومش به مخاطب را راحت‌تر می‌کند.

Arise با سوزاندن جسد پیرمردی توسط اعضای قبیله‌اش آغاز می‌شود؛ این پیرمرد که پروتاگونیست بازی بوده، به تازگی فوت کرده و حال به دنیای جدیدی قدم گذاشته است. این دنیای جدید درواقع نشان دهنده لحظات یا خاطرات زندگی او هستند و شما به عنوان بازیکن می‌توانید تمامی غم، خشم و شادی که این پیر مرد در طول زندگی‌اش تجربه کرده را با چشمان خود ببینید. شخصیت اصلی در طول بازی صحبت نمی‌کند؛ با این وجود، از همان لحظات ابتدایی برای بازیکن به کارکتری دوست داشتنی تبدیل می‌شود. نه فقط به خاطر مدل ساده و با نمک او، بلکه به خاطر سبک ارائه یا همان Presentation فوق العاده Arise که باعث شده این شخصیت به زیبایی به تصویر کشیده شود. کارها و نگاه‌های پیرمرد در هر میان پرده به خوبی می‌توانند شما را از حسی که او دارد مطلع سازند و یا حتی می‌توانند به شما بفهمانند که پیرمرد در همان لحظه به چه چیزی فکر می‌کند. حتی محیط هر مرحله بیانگر احساسات شخصیت اصلی است؛ محیط مراحل از لحاظ بصری جزئیات آنچنانی ندارند، اما با دیدن رنگ بندی عالی و چشم نوازشان می‌توانید حدس بزنید که در حال دیدن چه مرحله‌ای از زندگی شخصیت اصلی هستید. در کنار این طراحی هنری زیبا، موسیقی‌های گوش نوازی که در حین مراحل بازی یا حتی میان پرده‌ها پخش می‌شوند نیز به خوبی احساسات شما را برمی‌انگیزند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”5061″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

چیزی که برخی اوقات توی ذوق شما خواهد زد، کنترل گیج کننده و زاویه نه چندان مناسب دوربین بازی است. منظور از کنترل گیج کننده زمانی است که باید برای متوقف کردن زمان، بالا رفتن از یک تپه و استفاده از طناب شخصیت اصلی، سه یا چهار دکمه را همزمان باهم نگه دارید. علاوه بر آن، زاویه ثابت دوربین گاهی نمی‌گذارد دید خوبی از موانع داشته باشید و پرش‌ها را به درستی انجام دهید. هیچکدام از این مشکلات آسیب زیادی به تجربه شما وارد نمی‌کنند، اما جای تاسف دارد که هرزگاهی زیبایی عنوانی مثل Arise را کاهش می‌دهند.

نقاط قوت:

طراحی هنری زیبا که تا آخرین لحظات بازی جذابیتش را از دست نمی دهد

موسیقی عالی که در همه حال احساسات شما را بر می انگیزد

لول دیزاین خوب و سادگی گیم پلی لذت و سرعت خاصی را به پلتفرمینگ بازی می بخشد.

نقاظ ضعف:

زاویه ثابت دوربین و کنترل گیج کننده هرزگاهی دردسرساز می‌شوند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”5062″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *