استفاده از بلواسکای بدون دعوت نامه ممکن شد!

bluesky

بالاخره بعد از یکسال استفاده از بلواسکای بدون دعوتنامه امکان پذیر شد

حدود یکسال پس از راه‌اندازی اپلیکیشن بلواسکای که ثبت‌نام در آن تنها با دعوت‌نامه ممکن بود، حالا تمام کاربران می‌توانند در این شبکه اجتماعی ثبت‌نام و از آن استفاده کنند. این پلتفرم تا کنون موفق به جذب 3 میلیون کاربر شده است و حالا به شکل جدی‌تر رقابت خود را با ایکس و تردز آغاز می‌کند.

بلواسکای در پستی در وبلاگ خود اعلام کرد که سیستم ثبت‌نام از طریق دعوت‌نامه به این شرکت کمک کرد تا رشد کاربران را مدیریت کند و در عین حال رفته رفته قابلیت‌های بیشتری را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

«جی گرابر»، مدیرعامل این شرکت، در گفت‌وگو با بیزنس اینسایدر گفت: «در طول یک سال گذشته، به خودمان فضا دادیم تا مطمئن شویم که چیزهایی نظیر زیرساخت‌های مبنایی و ظرفیت‌های مدیریت محتوا فراهم شده‌اند. اکنون دیگر آماده‌ایم. در ادامه ماه جاری [میلادی] قابلیت Federation و برچسب‌گذاری شخص ثالث را فعال می‌کنیم تا افراد بتوانند سرویس‌های مدیریتی مدنظر خود را اجرا کنند.»

قابلیت Federation به کاربران اجازه خواهد داد تا دسترسی‌های آزادتر و قابل‌شخصی‌سازی‌تری داشته باشند. بلواسکای مدعی است که کاربران در این پلتفرم می‌توانند خودشان انتخاب داشته باشند، به‌جای اینکه قدرت انتخاب را به شرکت‌های خصوصی یا الگوریتم‌های مخفی دهند.

پروژه بلواسکای در سال 2019 توسط «جک دورسی»، بنیان‌گذار توییتر، آغاز شد. در آن زمان، دورسی انتظار داشت که این پلتفرم تحت هدایت گرابر بتواند به یک پروتکل اجتماعی باز برای تعاملات عمومی تبدیل شود و حتی این ایده وجود داشت که شاید توییتر یک روز از این پروتکل استفاده کند.

در سال 2021، بلواسکای به یک شرکت مستقل تبدیل شد اما هنوز با توییتر مراودات مالی داشت. البته پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک، این مراودات به‌کلی قطع شد. حالا این دو پلتفرم رقیب یکدیگر محسوب می‌شوند و با توجه به جنجال‌هایی که از زمان ورود ماسک به‌وجود آمده است، بسیاری از کاربران توییتر این شبکه اجتماعی را به مقصد بلواسکای ترک کرده‌اند.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *