عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: قطع اینترنت جواب نمی‌دهد و فقط به تعداد بیکاران افزوده است

Untiشسیشسیered]

به گفته یک نماینده مجلس قطعی اینترنت دیگر جواب نمی‌دهد.او می‌گوید مردم راهی برای رفع مسدودی پیدا می‌کنند و دیگر نمی‌توان اینترنت را بست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تا این لحظه «قطعی اینترنت» و «فیلترینگ» ادامه دارد و هر روز به تعداد بیکاران اضافه می‌شود، اعلام کرد دولت هیچ سازوکار مناسبی برای این وضعیت ارائه نداده است.

«علی رضایی»، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به پیشرفت‌های فناورانه در عرضه اینترنت، قطعی اینترنت را ناکارآمد دانسته و به سایت جماران گفت: «این که اینترنت را قطع کنند دیگر جواب نمی‌دهد، زیرا کاربران راه‌های دیگری چون ماهواره پیدا می‌کنند.»

این اظهار نظر رضایی در حالی مطرح می‌شود که به باور او باید این فضا هدفمند و قابل کنترل شود و کسانی که در این فضا درآمد دارند به کسب‌وکار آن‌ها رونق داده شود.

به گفته او درمقابل کسانی هستند که از اینترنت علیه منافع ملی و اهداف نظام استفاده می‌کنند. حال هر کشوری چارچوبی خودش را دارد، اما باید توجه داشت که با بستن، مسدود و محدود کردن نمی‌توان پیش رفت، بلکه این فضا سازوکار دارد و باید کنترل و هدایت شده و با برنامه‌ریزی پیش رفت.

نماینده مجلس: فضای مجازی باید کنترل شود

این نماینده مجلس در اظهارات اخیر خود بر ضرورت استفاده از اینترنت و اتصال با جهان نیز تأکید کرده و اعلام کرده است که حتی با طرح صیانت نیز مخالف بوده است.

او در توضیح دلیل مخالفت خود با طرح صیانت، گفت: «من طرح صیانت را امضا نکردم، چراکه ما عضو دهکده جهانی هستیم و این ابزار و سیستم، تکنولوژی وارد تمام کشورهای دنیا می‌شود.»

از آن سو علی رضایی معتقد است فضای مجازی نیازمند هدایت است و در هر حال باید کنترل شود. او در این خصوص گفت: «مقام معظم رهبری هم فرمودند، فضای مجازی یله و رها است. این فضا باید کنترل شود در غیر این صورت آسیب می‌رساند.»

رضایی کنترل این فضا و سامان دادن به آن را منوط به فیلترینگ و اعمال محدودیت برای پلتفرم‌های خارجی و قطعی اینترنت ندانسته و این راهکارها را غیر مؤثر ارزیابی کرده است.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *