گلکسی S24 اولترا در تست دوام درخشان ظاهر شد

Galaxy-S24-Ultra

برخلاف سایر گوشی‌ها، این بار در سطح 8 شیارهای عمیقی روی نمایشگر به‌وجود می‌آید که این امر استقامت بسیار خوب Gorilla Armor را نشان می‌دهد.

گوشی‌های سری گلکسی S24 از امروز به‌طور رسمی در دسترس بازار قرار گرفته‌اند و در برخی کشورها نیز شاهد عرضه زودهنگام آن‌ها بودیم. حالا کانال یوتوب JerryRigEverything گوشی گلکسی اس 24 اولترا را تحت «آزمایش دوام» معروف خود قرار داده است که شامل تست خراش، سوختگی و البته خمیدگی می‌شود.

یش از هرچیز، باید به این نکته مهم توجه داشت که سامسونگ اعلام نکرده است که از کدام درجه تیتانیوم برای گلکسی S24 اولترا استفاده می‌کند. اپل از درجه 5 استفاده می‌کند که همراه با درجه 2، یکی از دو نوع رایج است. همچنین تیتانیوم درجه 5 از تیتانیوم درجه 2 گران‌تر است.

در طول این آزمون، شیشه Gorilla Armor نمایشگر دستگاه در سطح 6 مقایسه سختی Mohs خراش برمی‌دارد. بااین‌حال، این خطوط آسیب جدی به نمایشگر وارد نمی‌کنند. حالا برای اولین‌بار در دنیای موبایل، خراش‌های واقعی در سطح 7 ظاهر می‌شوند و فقط در سطح 8 شیارهای عمیق‌تری را روی نمایشگر می‌بینیم؛ بنابراین می‌توان گفت که گوریلا آمور گلکسی S24 اولترا دوام بسیار خوبی به این دستگاه می‌بخشد.

بنابراین اگر در آینده گوشی‌های بیشتری از این شیشه جدید کورنینگ استفاده کنند، نمایشگر آن‌ها بسیار سخت‌تر خراشیده می‌شود. نکته قابل‌توجه دیگر اینکه حتی سنسور اثرانگشت گوشی نیز پس از خط‌وخش بیشتر در سطح 7 به‌خوبی به کار خود ادامه می‌دهد. از سوی دیگر، تیتانیوم ضدخش نیست، بنابراین ظاهر‌شدن خراش روی آن چندان غیرمنطقی نیست.

درنهایت، S24 اولترا از آزمون جذاب خمش نیز جان سال به‌در می‌برد. همان‌طور که در ویدیوی بالا قابل مشاهده است، پرچمدار جدید سامسونگ هنگام خم‌شدن از هر دو طرف دچار خمیدگی کوچکی می‌شود، اما مطلقاً هیچ ترک یا شکستگی در آن به‌وجود نمی‌آید.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *