فناوری های سبز یا زیست محیطی

تکنولوژی سبز هدر

فناوری های سبز یا زیست محیطی

تکنولوژی سبز

همانطور که از نامش پیداست، فناوری سبز به مجموعه تکنولوژی ها و ابزارهای کاربردی برای حفاظت محیط زیست و کره زمین گفته می شود.

امروزه مسأله ی محیط زیست و حفاظت از زمینی که بر روی آن زندگی می کنیم در میان جوامع مختلف مورد بحث قرار می گیرد . اما این سؤال مطرح می شود که آیا می شود زمین را نجات داد؟

پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت و در عین حال افزایش نیاز انسان به برق ، آب و منابع تجدیدناپذیر باعث به وجود آمدن صنایع و شرکت های بزرگ شده که می توانند برای محیط زیست مضر باشند به همین دلیل نیاز به تکنولوژی ها و ابزارآلاتی که دوستدار محیط زیست باشند و به حفظ این کره خاکی کمک کنند بیشتر درک می شود.

رنگ سبز به رنگ حیات معروف است و تکنولوژی و فناوری سبز نیز به همین موضوع اشاره میکند .

تکنولوژی سبز در طول چند سال اخیر توجه بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. دلیل اصلی توجه مردم به محصولات مختلف این حوزه سازگاری با محیط زیست است. امروزه موفقیت هر برندی در گرو تلاش برای حفاظت از محیط زیست است. به هر حال وقتی مشتریان به یک امر اهمیت می دهند، برندها نیز باید آن را مهم تلقی کنند. به نظر کارشناسان ما،  کسب و کارهای کوچک با استفاده از تکنولوژی سبز امکان رقابت مطلوب با برندهای بزرگ را خواهند داشت. اغلب برندهای بزرگ به دلیل سطح گسترده فعالیت شان امکان استفاده سریع و پردامنه از فناوری سبز و حفاظت از محیط زیست در مقیاس وسیع را ندارند. درست به همین خاطر نیز بیشترین مقاومت در برابر توسعه سریع فناوری سبز از سوی آنها صورت می گیرد.

در طول چند سال اخیر سلیقه مردم تغییر فراوانی کرده است. امروزه اغلب مردم در فرآیند تصمیم گیری برای خرید بیشتر محصولات دارای تکنولوژی سبز را مدنظر قرار می دهند. افزایش سطح دغدغه مندی پیرامون محیط زیست و فعالیت گسترده کمپین های مربوط به آن نقش مهمی در این امر بازی می کند. به هر حال اکنون اغلب مردم تمایل به حمایت هرچند اندک از محیط زیست دارند.

جهان امروز با مسائلی همچون گرم شدن زمین ، انواع آلودگی ها ، افزایش مقدار گازهای گلخانه ای و … مواجه است که این مسأله می تواند منجر به تهدید حیات بشر شود بنابراین سازمان ها تلاش می کنند که علاوه بر سودآوری و کسب مزیت رقابتی در این حوزه ، در جهت از بین بردن ضایعات ، کاهش انرژی مصرفی ، تولید گازهای گلخانه ای ، مواد شیمیایی خطرناک اقداماتی را انجام دهند.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *