facebook-header

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

درست است که فیسبوک قدیمی ترین شبکه ی اجتماعی نیست اما همیشه جزو مطرح ترین ها بوده است . به همین خاطر است که در تمام دنیا فیسبوک را به عنوان نماد شبکه اجتماعی و سبک زندگی دیجیتال می شناسند.

شرکت فیسبوک علاوه بر محصولات و شرکت های زیر مجموعه ی بی شماری که دارد ، چهار محصول اصلی دارد:

1- شبکه اجتماعی فیسبوک

2- فیسبوک مسنجر

3- واتس اپ

4- اینستاگرام

شبکه اجتماعی فیسبوک در سال 2003 با نام Facemash ثبت و راه اندازی شد . اما بعدها با توجه به مشکلاتی که برای آن به وجود آمد و مورد استقبال قرار نگرفت کم کم مارک زاکربرگ به کمک چهار دوست خود در دانشگاه هاروارد در سال 2004 ساختار و نام این شبکه اجتماعی را تغییر داد . این شبکه اجتماعی که قرار بود در ابتدا به عنوان یک شبکه ی ارتباطی بین دانشجویان دانشگاه هاروارد قرار گیرد به سرعت در بین دانشگاه ها و مراکز آموزشی و حتی دبیرستان ها هم محبوب شد . 

در نیمه ی سال 2019 تعداد کاربران فیسبوک از مرز 3 میلیارد نفر گذشت. و این رقم بسیار بالایی برای یک شبکه ی اجتماعی است . جالبتر اینکه حدود 30 میلیون پروفایل در فیسبوک وجود دارند که کاربران آنها فوت شده اند. 

چرا رنگ فیسبوک آبی رنگ است ؟

چون مارک زاکربرگ کور رنگی دارد و رنگ های سبز و قرمز را تشخیص نمیدهد.

این شرکت در سال 2012 وارد بازار بورس شد و سهام خود را به فروش گذاشت و به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد . قبل از اینکه فیسبوک وارد بازار بورس شود اشخاص به شکل خصوصی در آن سرمایه گذاری می کردند . به عنوان مثال پیتر ثیل در سال 2004 حدود 500 هزار دلار بر روی فیسبوک سرمایه گذاری کرد و عضو هیئت رئیسه ی فیسبوک شد. 

در حال حاضر مارک زاکربرگ به عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره فیسبوک مشغول به کار است. 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.