تعمیر کنترلرهای HPE

hpe controller repair

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعمیر کنترلرهای HPE

داستان یک موفقیت

دست اندرکاران بازار انترپرایز IT ایران چندی است با خرابی غیر قابل تعمیر کنترلرهای HPE مواجه می شوند. کنترل های HPE به دلیل استفاده از آخرین تکنولوژی الکترونیک و لایه های چندگانه امنیت سخت افزاری و نرم افزاری در صورت اشتباه کاربر هنگام Update  و یا عدم رعایت روش های استاندارد تنظیمات آن به حالت قفل درآمده که فقط توسط معدود مراکز رسمی سرویس HPE قابل تعمیر می باشند. مهندسین مانیا سرویس با تلاش شبانه روزی و تکیه بر توان و تجربیات خود موفق شدند با استفاده از روش آنالیز کامل لایه های امنیتی سخت افزار و نرم افزار و همچنین مهندسی معکوس دستگاه، آنها را تعمیر و بازیابی نمایند. با توجه به ارزش زیاد این کالا، تعمیرات آن موجب کاهش خروج ارز و صرفه جویی بسیار در وقت و هزینه می شود.

مرحله اول: عبور از خاکریز سخت افزار

به علت اهمیت امنیت اطلاعات، شرکت HPE سنگر غیر قابل نفوذ سخت افزاری با استفاده از آخرین تکنولوژی چیپ های قابل برنامه ریزی بر روی کنترلرها ایجاد نموده که گذر از آن کاری بس دشوار است و نیاز به تجهیزات خاص، دانش فنی عالی و تجربه طولانی مدت دارد. مهندسین مانیا سرویس پس از تهیه تجهیزات در یک پروسه طولانی مدت موفق به مهندسی معکوس شده و از سد این سنگر محکم سخت افزاری عبور نمودند، که این خود نسبت به کل پروژه قدم کوچکی بود.

مرحله دوم: عبور از سنگر نرم افزاری

پس از دستیابی به محتویات دهها قطعه که برنامه های کنترلر (Firmware) در آنها ذخیره شده، مهندسین مواجه با کدینگ بسیار پیچیده آن ها و اطلاعات داخل حافظه ها شدند که با هیچ یک از زبانهای برنامه نویسی متعارف قابل شناسایی و حتی کپی برداری نبود. مرحله طاقت فرسای کار از این نقطه شروع شد. مهندسین با شناسایی تمام فانکشن های کنترلر و تطابق آنها با محتوای رمز گذاری شده آی سی های قابل برنامه ریزی، سرانجام موفق به ارتباط یک به یک فانکشن و برنامه مربوطه شدند. این عمل شبیه به ارتباط فعالیت تک و یا مجموعه نرون های درون مغز و عملکرد مربوطه در بدن انسان بوده و به همان اندازه پیچیده می باشد.

مرحله سوم: تصحیح کدهای معیوب

سیستم امنیتی دیگری در کنترلرهای HPE تعبیه شده که با کوچکترین سوء ظنی که به دستکاری سخت افزار یا نرم افزار و اطلاعات پیدا کند، کل سیستم را به حالت قفل درآورده و دیگر کسی غیر از مهندسین خود HPE  با داشتن Password های بسیار محرمانه قادر به قفل گشایی نیستند. علیهذا مهندسین مانیا سرویس با تلاش بی وقفه موفق به پیدا کردن کدهای معیوب شده و آنها را با کد اصلی جایگزین نمودند.

پس از طی مراحل فوق، کنترلرها کاملا مانند روز اول شروع به کار نموده و فعال شدند. با تحقیقات مفصل و گسترده در نشریات تخصصی و مطالب اینترنتی در سایتها و وبلاگ های مربوطه کاملا مشخص شد که این اولین بار در دنیا می باشد که یک کنترلر قفل شده، خارج از سیستم  HPE دوباره فعال شده است و این دستاورد تحت شرایط تحریم و قیمت بالای این تجهیزات از ارزش خاصی برخوردار است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4407″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

کلیدهای موفقیت

عوامل موفقیت را می توان در زیر برشمرد:

  • تشویق مدیریت شرکت به انجام این امر به ظاهر غیر ممکن
  • دسترسی به قطعات الکترونیک بسیار پیچیده شامل تحریم
  • دسترسی به تجهیزات بسیار پیچیده شامل تحریم
  • دانش فنی بسیار بالای تیم مهندسی
  • مجموعه تجربه کاری بیش از 55 سال در امر تعمیرات تجهیزات پیشرفته الکترونیک
  • باور به توانمندی های خود
  • جلوگیری از ضرر و زیان مشتریان گرانقدر مانیا سرویس
  • جلوگیری از خروج مقدار زیاد ارز از کشور بابت تهیه دستگاه جایگزین
  • و در آخر اثبات توانمندی های مهندسین ایرانی به جهانیان

 

امنیت اطلاعات

شاید این شبهه ایجاد شود هنگامی که می شود از این لایه های امنیتی بسیار پیچیده سخت افزاری و نرم افزاری سیستم کنترلر  HPE عبور کرد، آیا اطلاعات ذخیره شده بر روی درایوها نیز در معرض دسترسی توسط افراد غیر مجاز قرار می گیرند؟ باید خاطر نشان نمود که امنیت اطلاعات ذخیره شده بر روی درایوها علاوه بر مجموعه حفاظت های کنترلر، توسط نرم افزار تولید کننده آن و نرم افزارهای امنیتی پشتیبان، رمزگذاری شده و حتی سرویس های امنیتی کشورهای پیشرفته نیز بدون کلید نمی توانند به آنها دسترسی پیدا نمایند. لذا جای هیچگونه نگرانی نسبت به دسترسی اطلاعات کاربر کنترلر وجود ندارد و رمزگشایی آنها با پیچیده ترین کامپیوترها بیش از تریلیون سال به طول می انجامد.

خیالی آسوده برای مشتریان

توانمندی تعمیر کنترلرهای HPE که در انحصار مانیا سرویس می باشد، موجب ایجاد خیالی آسوده برای دارندگان و مشتریان بالقوه این کالای بسیار پیشرفته و کارآمد شده و آنها می توانند در صورت بروز هرگونه اشکالی در عملکرد دستگاه با ارسال آن به مانیا سرویس، به سرعت مجددا از آن بهره مند شوند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.