رونمایی پلیس فتا از آنتی ویروس موبایلی «فارز»

پلیس فتا

پلیس فتا از آنتی ویروس موبایلی بومی به نام «فارز» رونمایی کرده و از شورای عالی فضای مجازی خواسته است استفاده از آن را اجباری کند.

در همایش رؤسای پلیس فتا استان‌ها و حوزه‌های مرکزی، سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده کل انتظامی کشور، از چند محصول بومی جدید در پلیس فتا رونمایی کرد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها یک آنتی ویروس موبایلی بومی است.

این آنتی‌ویروس که جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به آن «پویشگر امنیتی» می‌گوید «فارز» نام دارد. رضایی در معرفی این محصول گفت:

سامانه فارز که امروز رونمایی شد آنتی ویروس ایرانی (پویشگر امنیتی) است که هر اپلیکیشن موبایلی را می‌تواند بررسی و مخرب بودن یا نبودن آن را اعلام کند در واقع این سامانه می‌تواند بیش از ۶۰ درصد از بدافزارها را در فضای مجازی شناسایی کند. ( قاسم رضایی، جانشین فرمانده کل انتظامی کشور)

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور علاوه بر معرفی آنتی‌ویروس فارز، اعلام کرد که پلیس به دنبال الزامی کردن نصب و استفاده از این سامانه امنیتی روی تمام گوشی‌های موبایل فعال در کشور است.

رضایی در این خصوص گفت: «پیشنهاد استفاده از سامانه فارز از سوی پلیس به شورای عالی فضای مجازی داده شده است تا این شورا استفاده از آن را الزامی کند که به دنبال آن شاهد کاهش نصب بدافزارها بر روی تلفن‌های همراه باشیم.»

علاوه بر این، پایگاه خبری پلیس از آغاز چهارمین مرحله پویش کودکان سایبری و رونمایی از میز بومی‌سازی‌شده فارنزیک خبر داده که از دیگر موارد مطرح‌شده در همایش روز گذشته پلیس بوده است.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *