در حاشیه روز فناوری اطلاعات

Hosein-eslami

رئیس هیأت مدیره نصر تهران در رویداد روز ملی فناوری اطلاعات مطرح کرد:

باید پیام اتحاد صنف فناوری اطلاعات را به حاکمیت مخابره کنیم

22 تیرماه، رویداد «بزرگداشت روز فناوری اطلاعات» در هتل اسپیناس بلوار کشاورز با همراهی بانک مرکزی، وزارت ارتباطات، سازمان بورس، پلیس فتا و حمایت برندهایی چون تجارت الکترونیک پارسیان، آداک فناوری مانیا، شرکت جویا، شرکت ملی خدمات انفورماتیک، تلویزیون اینترنتی آیو، شرکت ترنا و با حضور بیش از 500 چهره کسب‌وکاری، اصحاب رسانه و پیشکسوتان صنوف مختلف و نمایندگان دولت و مجلس برگزار شد.

حسین اسلامی

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در این رویداد، حسین اسلامی، رئیس هیئت‌مدیره این سازمان با تبریک روز فناوری اطلاعات، از اهمیت ثبت این روز در تقویم و مصادف شدن آن با سال دانش‌بنیان گفت و این اقدام و برگزاری چنین مراسمی را به‌عنوان بهانه‌ای برای اهمیت بیشتر به نقش فناوری اطلاعات و به رسمیت شناختن دارایی‌های نامشهود معرفی کرد.

اسلامی با اشاره به جایگاه فناوری اطلاعات در جهان توضیح داد: امیدواریم برگزاری و بزرگداشت چنین روزی به فرهنگ‌سازی حول دارایی‌های نامشهود کمک کند. ما برای اولین بار یک کارگروهی در زمینه فناوری اطلاعات داریم که اختیارات ریاست جمهوری به این کارگروه تفویض شده است. ادبیات فناوری و ادبیات حوزه نرم‌افزار باید در تمامی نهادهای دولتی و خصوصی کشور جا بیفتد.

او ادامه داد: هیچ وزارت‌خانه‌ای نیست که ما در بخش فناوری اطلاعات با آن سروکار نداشته باشیم و به همین دلیل هماهنگی با تمامی دستگاه‌ها برای ما بسیار مهم است. ما از قضات درخواست آشنایی بیشتر با حوزه فناوری اطلاعات داریم و اینکه از مشاوران و اعضا سازمان نصر کمک و مشورت گرفته شود.

اسلامی تاکید کرد: درخواست ما از مجلس این است که قبل از نهایی شدن طرح یا هر تصمیمی و رفتن آن به صحن علنی از فعالان این حوزه مشورت گرفته شود. اگر چنین مسیری درخصوص طرح صیانت عملیاتی می‌شد، مسیر دیگری این طرح به خود می‌گرفت. همچنان انتظار داریم که اقتصاد دیجیتال گسترش پیدا کند.

او توضیح داد: سازمان نصر تهران تلاش کرده در حوزه رسانه به شکل جدی‌تری عمل کند و همچنین به دنبال امکان‌های گفت‌وگوی صریح با دولت بوده‌ایم. بدنه صنف رفع مشکلات خود را در اتحاد جست‌وجو می‌کند و اکنون فرصت این است که مشکلات قدیمی را کنار گذاشته و این پیام را به حاکمیت انتقال دهیم که همه ما با هم مطالبات یکسانی داریم و در این مسیر با یکدیگر متحد هستیم.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.