در حاشیه روز فناوری اطلاعات

میرتاج-الدینی

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس: حمایت همه جانبه مجلس و دولت از صنف فاوا

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، رئیس فراکسیون راهبردی مجلس در رویداد بزرگداشت فناوری اطلاعات از برنامه‌های مجلس درخصوص توسعه حوزه فناوری اطلاعات خبر داد.

میرتاج الدینی

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، تاج‌الدینی توضیح داد: فناوری اطلاعات یک پایه و بستر برای تولید ثروت در جامعه است. به ویژه در سالی که دانش بنیان نام نهاده شده است، فعالان این حوزه حضور و اقداماتشان بسیار مهم است. جامعه فعلی ما یک جامعه هوشمند است و بدون فناوری اطلاعات پیشرفت ممکن نیست.

او ادامه داد: وزارتخانه‌ها در حال حاضر به‌طور جدی زیرساخت هوشمند را می‌خواهند توسعه دهند. دولت نیز باید از این حوزه حمایت کند. مجلس هم در این زمینه لازم است همزمان مقررات گذاری و مقررات زدایی را به منظور تسهیل کسب و کار انجام دهد. فراکسیون راهبردی مجلس یک کمیته تخصصی تاسیس کرده و اعضای آن هم از خود فعالان حوزه فناوری اطلاعات تشکیل شده است و مجلس از نظرات تخصصی آنها استفاده می‌کند.

او تاکید کرد: در حوزه تولید ثروت جایگاه فناوری اطلاعات بسیار مهم است. مجلس و دولت همه جانبه باید از این صنف حمایت کنند. یکی از برنامه‌های ما گسترش و توسعه سرعت و فراگیری اینترنت خانگی است. برای توسعه فیبر نوری هم بودجه‌های لازم تخصیص پیدا کرده و به دنبال افزایش و تقویت تامین مالی این پروژه نیز هستیم. همچنین حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار است.

منبع:روابط عمومی

آدرس کوتاه شده:https://tehran.irannsr.org/s/mfakfMB

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *