پرونده کوروش کمپانی بعد از گذشت 3روز زیر ذره‌بین پلیس رفت

کوروش-کمپانی-910x600

نکته جالب ماجرا اینجاست که دفتر این شرکت، 8بهمن ماه به دلیل شکایات متعدد خریداران پلمپ شده بود.

پس از رسانه‌ای شدن فرار مدیرعامل کوروش کمپانی از کشور، دیروز رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از ورود پلیس به پرونده «کوروش کمپانی» خبر داد و گفت یک نفر در این ماجرا بازداشت شد و دو نفر تحت تعقیب قرار گرفته‌اند. خبرگزاری مهر در گزارشی اعلام کرده است که «پرونده کوروش کمپانی زیر ذره‌بین پلیس» است؛ بااین‌حال اکنون این انتقاد مطرح است که چرا پرونده این شرکت پرحاشیه انقدر دیر زیر ذره بین پلیس رفته است.

یک نفر در این ماجرا بازداشت شد و دونفر تحت تعقیب قرار گرفته‌اند. خبرگزاری مهر در گزارشی اعلام کرده است که «پرونده کوروش کمپانی زیر ذره‌بین پلیس» است؛ بااین‌حال اکنون این انتقاد مطرح است که چرا پرونده این شرکت پرحاشیه انقدر دیر زیر ذره بین پلیس رفته است.

سردار «حسین رحیمی»، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا تایید کرده است که متهم اصلی این پرونده قبل از تشکیل پرونده متواری شده است. او در همین رابطه توضیح داد: «با اقدامات صورت گرفته یکی از اعضای اصلی این شرکت بازداشت و دو نفر دیگر تحت تعقیب هستند و با هماهنگی دستگاه قضائی تمام اموال متهم اصلی پرونده توقیف شد.»

سردار رحیمی همچنین اشاره کرده است که در جریان فعالیت این شرکت برخی افراد سرشناس و شناخته شده اقدام به تبلیغ برای این شرکت کرده‌اند که به اتهامات آنان هم رسیدگی خواهد شد.

نکته قابل توجه اینجاست که دفتر این شرکت، ۸ بهمن ماه به دلیل شکایت‌های متعدد خریداران پلمب شده بود. با این‌حال پس از گذشت ۲۰ روز و در نهایت متواری شدن مدیرعامل کوروش کمپانی، به تازگی پلیس امنیت اقتصادی فراجا اعلام کرده که این ماجرا را پیگیری می‌کند.

ضمن اینکه تب فروش این محصولات در بازار موبایل همواره این شائبه را ایجاد می‌کرد که روش فروش این شرکت‌ روش پانزی باشد. شرکت‌های پانزی با ورود یک سرمایه گسترده به مجموعه خود، اقدام به فعالیت می‌کنند و با ادامه تزریق این سرمایه، به حیات خود ادامه می‌دهند.

شرکت‌های پانزی زمانی که با کمبود ورود سرمایه از سوی مردم مواجه شوند، با اختلال شدید در کار خود روبه‌رو خواهند شد. در روش پانزی، سود سرمایه با کار اقتصادی به‌دست نمی‌آید و چرخ اقتصادی آن با سرمایه‌گذاری افراد می‌چرخد. در این سیستم گوشی‌هایی با قیمت بسیار پایین به افراد فروخته می‌شود تا اعتماد در بین آحاد جامعه شکل بگیرد و سپس با هجوم خریداران و پیش‌سفارش آن‌ها، فروشنده سود خود را برداشته و به‌صورت قطره‌چکانی، سفارش‌های افراد را به آن‌ها تحویل می‌دهد.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.