دست کم گرفته شده ترین ویژگی دوربین آیفون

live-photos

قابلیت Live Photos گوشی های اپل اغلب نادیده گرفته می شود اما در این مقاله به موضوعی اشاره می کنیم که ممکن است خیلی از شما آیفون دارها از آن بی خبر هستید.

اپل برای اولین بار در آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس قابلیت ذخیره سازی لایو فوتو Live Photo یا تصویر زنده، نوعی از تصاویر متحرک را رونمایی کرد.

شاید برای شما جالب باشد

با استفاده از این قابلیت می توان تصاویر متحرکی را ضبط کرد که دارای سه بخش اصلی است: 1.5 ثانیه قبل از فیلم برداری، خود عکس اصلی و 1.5 ثانیه پس از عکس اصلی.

قابلیت Live photos
قابلیت Live Photos

به این ترتیب می توانید از اتفاقاتی که ۱.۵ ثانیه قبل و ۱.۵ ثانیه بعد از زدن دکمه شاتر روی می‌دهد، عکس بگیرید. سپس می توانید از فریم های اضافی ویرایش کنید یا حتی آنها را به عنوان یک ویدیوی کوتاه یا بومرنگ در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که برای داشتن تصاویر جالب از پشت صحنه ها و اتفاقات جالب، گزینه Live Photos را هرگز خاموش نکنید.

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که موقع عکس برداری از خانواده یا دوستان به طور دسته جمعی نگران بسته بودن چشمان آنها شوید؟!! یا هنگام عکس برداری از حیوانات، نگران ثابت نماندن آنها شوید؟؟ با قابلیت Live Photos می توانید این مشکل را برطرف کنید. چرا که می توانید بهترین ژست، لبخند و سوژه را در بهترین زمان ممکن ویرایش و انتخاب کنید.

استفاده از قابلیت Live Photoss
استفاده از قابلیت live Photos

در اینجا مثال دیگری از نحوه استفاده از Live Photos، با پرش برای گرفتن عکس در هوا آورده شده است. با تنظیم قاب، تصاویر، دراماتیک تر و عالی تر ظاهر می شود. همیشه این امکان وجود ندارد که طرف مقابل دقیقاً در لحظه ای که در هوا است روی دکمه شاتر ضربه بزنید.

در کل وقتی سوژه هایی را در کادر تماشا می کنید که هر کدام در حال انجام کاری هستند که انتظار نداشتند عکس برداری شوند، یک احساس خاص و جالب به وجود می آید.

Live Photos در دوربین آیفون
Live Photos در دوربین آیفون

متذکر می شویم که سایر گوشی ها دارای ویژگی مشابهی هستند، البته نه دقیقاً یکسان. اخیراً Samsung Galaxy S24 Ultra با قابلیت مشابه و با نام Motion Photos، ارائه شده است. مشکل این ویژگی در نسخه اندرویدی، عدم بهینه سازی برنامه های شبکه های اجتماعی است. به عنوان مثال، ادغام آیفون با اینستاگرام بسیار بهتر است و به ما اجازه می‌دهد با یک ضربه ساده و صرفه‌جویی در زمان، بومرنگ‌هایی را از Live Photos ایجاد کنیم.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.