قبرستانی برای محصولات مایکروسافت با وب‌سایت Microsoft Graveyard راه اندازی شد

Microsoft-Graveyard

در این وب‌سایت، محصولاتی که مایکروسافت پشتیبانی از آن‌ها را متوقف کرده یا خواهد کرد، معرفی شده‌اند.

احتمالا درباره پروژه Killed by Google شنیده باشید، وب‌سایتی که در آن می‌توانید تمام برنامه‌ها، محصولات، سرویس‌ها و سایر موارد ساخته شده توسط گوگل که از بین رفته‌اند را مشاهده کند. مایکروسافت، به عنوان یکی دیگر از غول‌های فناوری نیز محصولات زیادی دارد که دیگر پشتیبانی نمی‌شوند و اکنون، می‌توانید تمام آن‌ها را در یک وب‌سایت غیررسمی جدید به نام Microsoft Graveyard مشاهده کنید.

Microsoft Graveyard که توسط «ویکتور فرای» ساخته و راه‌اندازی شد، مجموعه‌ای منبع باز از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مایکروسافت را شامل می‌شود که دیگر پشتیبانی نمی‌شوند. محصولاتی مانند ویندوز فون، Bob، Zune و سرفیس Duo در این لیست حضور دارند.

معرفی محصولاتی که توسط مایکروسافت از بین رفته‌اند

بازدیدکنندگان Microsoft Graveyard می‌توانند با کلیل روی سرویس‌های ذکر شده مایکروسافت در آن، اطلاعات بیشتری از ویکی‌پدیا یا وب‌سایت‌های دیگر دریافت کنند. علاوه‌براین، هر محصول دارای توضیحاتی است که شامل زمان قطع پشتیبانی از آن و موارد دیگر می‌شود. به عنوان مثال، درباره ویندوز فون در این وب‌سایت توضیح داده شده است:

“ویندوز فون که 4سال پیش توسط مایکروسافت از بین رفت، خانواده‌ای از سیستم عامل‌های موبایل بود که پیش از توقف تولید، جانشین ویندوز موبایل و Zune شد. این پروژه 9ساله بود.”

علاوه بر محصولاتی که تولید آن‌ها متوقف شده‌اند، Microsoft Graveyard همچنین سرویس‌هایی که به زودی پشتیبانی از آن‌ها متوقف می‌شود را نیز فهرست کرده است. مانند ویندوز10، استور ایکس باکس360، ویژوال استودیو برای مک و موارد دیگر.

Microsoft Graveyard یک پروژه منبع باز است و همه کاربران می‌توانند موارد جدیدی را به آن اضافه کنند، اشتباهات املایی ثبت شده در آن را اصلاح کنند و کارهای دیگری در آن انجام دهند. این پروژه همچنین دارای یک حساب تردز است که از طریق آن می‌تواند تغییرات فهرست را ردیابی کنید و با توسعه‌دهندگان درباره مایکروسافت و محصولات آن صحبت کنید.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *