ارائه اینترنت ماهواره‌ای از اواخر ۲۰۲۱

اینترنت ماهواره ای هدر

ارائه اینترنت ماهواره‌ای از اواخر ۲۰۲۱

اینترنت ماهواره ای

شرکت مخابراتی بریتانیایی وان‌وب (OneWeb) که در زمینه اینترنت ماهواره ای فعالیت دارد طی گزارشی اعلام کرد که مشکلات مالی این شرکت برطرف شده است و این شرکت رسما از ورشکستگی خارج شده است بنابراین تمامی فعالیت های خود را از سر خواهد گرفت. این شرکت از ارائه اینترنت ماهواره‌ای از اواخر سال ۲۰۲۱ خبر می‌دهد.

دولت بریتانیا و شرکت هندی Bharti Global با تزریق بودجه کافی هم توانستند این شرکت را از ورشستگی نجات دهند هم اینکه این شرکت را تحت مالکیت خود درآورند.

شرکت وان وب با هدف ارائه اینترنت ماهواره ای در سال 2012 تأسیس شد و نخستین گروه از ماهواره های خود را در سال 2018 به فضا پرتاب کرد اما در اواخر ماه مارس امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا ورشکسته شد.

وان وب حالا طی گزارشی که در وبسایت رسمی خود منتشر کرده قرار است در تاریخ 17 دسامبر ارسال ماهواره به فضا را شروع کند و اعلام کرده است که تعداد 648 ماهواره را در مدار زمین قرار خواهد داد که توانایی پوشش تمامی نقاط کره زمین را دارد. این در حالیست که قبل از شیوع ویروس کرونا و اعلام ورشکستگی این شرکت ، 74 ماهواره در مدار زمین قرار گرفته بود.

 

از وان وب به عنوان یکی از شرکت‌های کلیدی برای تبدیل کردن بریتانیا به یکی از کشورهای پیشرو و نوآور در صنعت فضایی یاد می‌شود.

 

وان وب همچنین اعلام کرد که ماهواره‌های جدید را در همکاری با ایرباس در کارخانه فلوریدا خواهد ساخت. این شرکت قصد دارد سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ ماهواره‌های بیشتر را روانه مدار کند و از ارائه اینترنت ماهواره‌ای در برخی مناطق از اواخر سال ۲۰۲۱ و برای تمام نقاط زمین از سال ۲۰۲۲ خبر داده است.

 

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.