رخنه امنیتی در مایکروسافت

microsoft-security

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

رخنه امنیتی در مایکروسافت اطلاعات پرونده خدمات مشتریان بیش از 250 میلیون کاربر را در معرض دید عموم قرار داد. 

این شرکت می گوید هیچ مدرکی مبنی بر استفاده مخرب پیدا نکرده است.

درحالیکه اکثر مردم در حال جشن گرفتن برای آغاز سال ملادی جدید بودند شرکت مایکروسافت در حال کلنجار رفتن باشکاف امنتی ای بودند که از نشر آنها حل شده بود . محققان امنیتی، باب دیاچنکو و کامپارتیچ این آسیب پذیری را در 29 دسامبر کشف کردند. دو روز بعد مایکروسافت خیلی سریع مشکل را حل کرد. گفته می شود که قرار گرفتن در معرض این ویروس ناشی از “تنظیم نادرست” یکی از بانکهای اطلاعاتی پشتیبانی داخلی آن است. این شرکت ادعا کرده است که هیچ مدرکی مبنی بر “استفاده مخرب” پیدا نکرده است.

اما اکنون اطلاعاتی از این شرکت به بیرون درز کرده است که شواهدی مبنی بر فاش شدن اطلاعات بیش از 250 میلیون کابر این شرکت دارد. شرکت مایکروسافت در جواب به این خبر اعلام کرده است که بیشتر اطلاعاتی که به بیرون درز کرده است ویرایش شده است و جای نگرانی نیست و همچنین خاطرنشان کرد که جز ایمیل و آدرس IP مشتریان و چند متن ساده اطلاعات زیادی به بیرون درز نکرده است. و همچنین گفت که اگر شخصی می توانست به اطلاعات بیشتری دست پیدا کند حتما قادر بود که جهل هویت کند . پس خیالتان راحت باشد. همه چیز تحت کنترل است. 

این شرکت همچنین اضافه کرد : ما می خواهیم صمیمانه عذرخواهی کنیم و به مشتریان خود اطمینان دهیم که ما این مسئله را جدی می گیریم و با جدیت کار می کنیم تا دیگر از این اتفاقات پیش نیاید.

مایکروسافت امروز اعلام کرد قرار است سیستم امنیتی خود را قوی تر کند و همچنین هشدارهای جدید و گسترده ای را ایجاد می کند تا در صورت تشخیص نادرست امنیتی ، به تیم های خدمات خود اطلاع دهند.

برای مایکروسافت ، این دومین حادثه مهم امنیتی در ارتباط با سیستم پشتیبانی مشتریان در یک سال است. در آوریل 2019 ، این شرکت فاش کرد که هکرها از اعتبار نمایندگان پشتیبانی مشتری برای نقض حساب های ایمیل برخی از کاربران خود استفاده کرده اند. 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.