گزارش روز پایانی رویداد تهران هوشمند

tehran-smart-header

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

صبح امروز سه شنبه 19 آذر ۵ پروژه منتخب شهری در سومین همایش تهران هوشمند رونمایی شدند.
به گزارش چیپست، در این رویداد برنامه‌های تهران هوشمند، اپلیکیشن دوچرخه، نسخه جدید اپلیکیشن تهران من، پروژه پارک حاشیه‌ای هوشمند و شارژ برخط کارت بلیت معرفی شدند.
برنامه تهران هوشمند یکی از برنامه‌های اصلی شهرداری تهران و سایر سازمان‌های همکار جهت رسیدن به شهر هوشمند است که در این رویداد رونمایی شد.

طرح پارک هوشمند حاشیه‌ای از دیگر پروژه‌های معرفی شده‌ در این رویداد جهت ساماندهی پارک خودروها و کاهش ترافیک کلید خورده است. طرح پارک هوشمند حاشیه‌ای با ۱۲۰۰۰ فضای پارک در ۱۰۰ معبر طراحی شده و شرایط فضای پارک در محدوده‌های مختلف را به کاربران نمایش می‌دهد. هزینه پارک نیز در سامانه تهران من محاسبه شده و از حساب شهروندی کاسته می‌شود. این پروژه‌ در حال حاضر به شکل آزمایشی در منطقه ۲ آغاز شده و در ادامه به کل شهر توسعه خواهد یافت.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4754″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

اپلیکیشن دوچرخه از دیگر پروژه‌های رونمایی‌شده در مراسم امروز بود. این برنامه ویژه دوچرخه‌سواران و در واقع شبکه اتصال دوچرخه‌سواران است. دوچرخه‌سواران می‌توانند از طریق این برنامه‌ مسیرهای دوچرخه‌سواری را پیدا کنند.
در سومین همایش تهران هوشمند از نسخه جدید اپلیکیشن تهران من نیز رونمایی شد. نسخه جدید اپلیکیشن تهران من به عنوان درگاه واحد ارائه خدمات شهرداری تهران در شرایطی رونمایی شد که در نسخه جدید تغییرات متنوعی جهت بهبود رابط کاربری اتفاق افتاده است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4755″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

در نهایت پروژه شارژ برخط کارت بلیت که حذف مراجعه به باجه و امکان شارژ الکترونیکی بلیت را فراهم کرده است در این مراسم معرفی شد. امکان شارژ بلیت الکترونیک روی گیت، اتصال به کیف‌پول شهروندی روی گیت و ایجاد زیرساخت برای استفاده از کیف پول شرکت‌های مختلف از جمله ابعاد مختلف این طرح جدید است.
گفتنی است رونمایی از ۵ پروژه شهری با حضور محمد فرجود مدیر عامل فاوا، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران، محمد جواد آذری جهرمی وزیر اطلاعات و فناوری ارتباطات، محمود میرلوحی از اعضای شورای شهر تهران و سردار احمد دولت‌خواه معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا اتفاق افتاد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *