سریعترین خودروی برقی جهان

هدر-سریعترین خودروی برقی جهان

سریعترین خودروی برقی جهان

سریعترین خودروی برقی جهان

شرکت Aspark ژاپن با فناوری برقی خودرویی ساخته که می‌تواند در یک ثانیه و 72 صدم ثانیه از صفر به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. تاکنون هیچ خودرویی به این سرعت نرسیده‌است.

 

این خودرو با نام Aspark Owl سال گذشته به بازار معرفی شد و با چهار پیشرانه الکتریکی قدرتی معادل 1985 اسب تولید می‌کند و گشتاور 2000 نیوتن متر می‌رسد.

 

این خودرو با شتاب بالایی که دارد می‌تواند به سرعت 400 کیلومتر بر ساعت برسد. زمان رسیدن به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت برای این خودرو در حدود 100 ثانیه است.

سریعترین خودروی برقی جهان 2

هر شارژ باتری خودرو امکان طی کردن مسافت 450 کیلومتری را برای آن فراهم می‌کند، البته با تغییراتی که قرار است در نوع باتری خودرو ایجاد شود این مسافت بیشتر هم خواهد شد.

 

بدنه خودرو از جنس فیبر کربن بوده که در قسمتهایی از فلز برای استحکام آن استفاده شده است. جنس دیسکهای ترمز آن کربن سیلیکونی است. ارتفاع این خودرو از زمین 100 سانتیمتر است.

 

در مرحله اول ساخت این خودرو تنها 50 عدد از آن تولید می‌شود و 20 دستگاه به اروپا، 20 دستگاه به آسیا و 10 دستگاه به آمریکا صادر می‌شود.

 

قیمت این خودرو بسیار بالا بوده و قرار است هر دستگاه آن 3 میلیون و 56 هزار دلار فروخته شود که شاید با این قیمت بتوان به آن گران‌قیمت‌ترین خودروی دنیا هم لقب داد.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *