وزیر اقتصاد: مجموع تراکنش‌های واریزی به حساب 123 اینفلوئنسر 2300 میلیارد تومان است!

احسان خاندوزی

وزارت اقتصاد از 123 فعال فضای مجازی که بیش از 2300 میلیارد تومان درآمد داشته‌اند، مالیات اخذ خواهد کرد.

سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد که تعداد اینفلوئنسرهای مشمول مالیات بیش از 500هزارنفر هستند. وزارت اقتصاد نیز بر مبنای اجرای وظیفه قانونی، از 123فعال مجازی که بیش از 2300میلیارد تومان درآمد داشته‌اند، مالیات اخذ خواهد کرد.

آنطور که خبرگزاری موج گزارش داده، «احسان خاندوزی»، وزیر اقتصاد در نشست خبری امروز خود درباره اخذ مالیات از بلاگرها و اینفلوئنسرها، گفت: «اخذ مالیات از این افراد که بیش از 500هزار نفر هستند، در بودجه آمده بود. 551کاربر شناسنایی شده و مشمول حکم قانون بودجه 1401 بودند که 123فعال بیش از 2300میلیارد تومان درآمد داشته‌اند و وزارت اقتصاد دنبال اجرای قانون است.»

او تاکید کرد بخش زیادی از این افراد به اجرای قانون تمکین نکرده‌اند که در این راستا پیگیری‌هایی جهت اجرای قانون صورت گرفته است.

مسئله مالیات اینفلوئنسرها، پدیده‌ای است که بیش از این درباره‌اش صحبت شده بود. تیرماه امسال بود که سخنگوی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد در حال صدور برگه متمم برای 123اینفلوئنسر با درآمد دوهزار میلیارد تومانی هستند؛ متممی که موجب می‌شود مالیات دریافتی از آن‌هابیش از 500میلیارد تومان شود.

او در این باره اعلام کرده بود:«17میلیارد تومان برگ تشخیص مالیاتی که به آن اشاره شده بود،برگه‌هایی بوده که پیش از رسیدن اطلاعات کامل بوده است.»

وی با بیان اینکه هم‌اکنون اطلاعات کامل‌تر را دریافت کرده‌اند، اظهار داشت به این ترتیب اطلاعات فروش و حساب‌ها را نیز کاملا ارزیابی کرده و در نتیجه به واسطه این اطلاعات جدید درحال صدور برگه متمم هستند:«درحال جمع‌بندی اطلاعات هستیم و آن 17میلیارد تومان لزوما مالیات ناظر بر 2هزار و 300میلیارد تومان مالیات نیست و برای برخی افراد است.»

سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی پیش‌بینی کرد که درآمدی بسیار بیش از این مقدار، یعنی به طور مثال حدود 500میلیارد تومان و بیشتر مالیات تشخیصی است که امکان وصول آناز سلبریتی‌ها وجود دارد.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *