انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید به وسیله کابل در iOS 13

iphone transfer header

ابزارهای گرافیکی و اسنیپت‌های موجود در بتای iOS 13 بیانگر وجود قابلیت جدیدی در این نسخه از سیستم عامل اپل است که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق ارتباط کابلی دستگاه جدید خود را راه‌اندازی کرده یا آن را به واسطه بکاپ بازیابی کنند.

در  بتا سوم آی‌اواس ۱۳ شواهدی وجود دارد که از احتمال وجود قابلیتی برای انتقال مستقیم اطلاعات با کابل میان دو آیفون خبر می‌دهد. اگر این حقیقت داشته باشد انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید با کابل در iOS 13 بسیار جذاب می شود.

در بتای سوم iOS 13 که روز سه‌شنبه منتشر شد شواهدی وجود دارد که از وجود قابلیت جدیدی برای انتقال اطلاعات در هنگام راه‌اندازی دستگاه‌ها خبر می‌دهد. این قابلیت که اولین بار توسط وبسایت 9to5Mac شناسایی شد هنگامی مشاهده می‌شود که برای اولین بار می‌خواهید دستگاه را پیکربندی کنید یا آن را ریست کرده‌اید و حالا می‌خواهید بکاپ خود را برگردانید. اپل مشغول کار روی راهکاری برای انتقال اطلاعات از طریق کابل بین دستگاه‌های مجهز به iOS است.

در حال حاضر، پروسه راه‌اندازی شامل دانلود و نصب بکاپ‌هایی است که در آیتونز یا آیکلود وجود دارد. در دستگاه‌های مجهز به iOS 11 یا جدیدتر قابلیتی به نام Quick Start وجود داشت که اجازه می‌داد به صورت بیسیم اطلاعات را از دستگاه‌های قدیمی به دستگاه‌های جدید منتقل کنید.

در میان شواهد تازه‌ای که پیدا شده تصویری گرافیکی وجود دارد که آیفونی با فیس آیدی را نشان می‌دهد که از طریق کابل به آیفونی با تاچ آیدی وصل شده است. علاوه بر این، کدی در این نسخه وجود دارد که احتمال وجود این قابلیت را افزایش می‌دهد.

PROGRESS_DETAIL_WIRED = “Keep your other iPhone connected to this iPhone and connected to power until the transfer is complete.”;

در این کد نوشته شده که «تا زمان کامل شدن فرآیند انتقال آیفون خود را به این آیفون متصل نگه دارید و آن را از برق خارج نکنید» با این حال مشخص نیست که کاربر چطور به طور همزمان می‌تواند دو آیفون را به یکدیگر وصل کرده و در عین حال آن را به برق بزند. اپل کابل لایتنینگ به لایتنینگ ندارد، اما ممکن است چنین محصولی همزمان با آیفون بعدی معرفی شود.

انتظار می‌رود اپل امسال سه تلفن هوشمند جدید معرفی کند: دو آیفون با نمایشگر OLED و یک دستگاه ضعیف‌تر با پنل LCD. مدل‌های رده بالای آیفون دوربین سه‌گانه خواهند داشت اما مدل ضعیف‌تر که دنباله سری XR است به دوربین دوگانه مجهز می‌شود.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *