مدیر تلگرام: واتس اپ هیچگاه امن نخواهد بود

whatsapp header

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

برخلاف تلگرام، واتس اپ منبع باز نیست، به همین خاطر هیچ راهی وجود ندارد که محققان به راحتی بتوانند چک کنند که آیا منافذی در کد آن وجود دارد یا نه.

پاول دوروف در یک یادداشت جدید خود توضیحاتی را نوشته که گزیده ای از آن از نظر شما می گذرد:
من دوست ندارم بر رقبا تمرکز کنم. ولی چون مدام از من درباره واتس اپ سوال می شود، این پست را نوشته ام. در اینجا نظرات من درباره آنها و همچنین خودمان را ذکر کرده ام.
به نظر می رسد دنیا از این خبر که واتس اپ همه گوشیها را به جاسوس افزار تبدیل کرد شوکه شده باشد. هر آنچه در گوشی شما باشد (از جمله عکسها، ایمیلها و متنها) توسط مهاجمان قابل دسترسی خواهد بود صرفا به این خاطر که شما واتس اپ را نصب کرده اید.
البته این خبر برای من غیرمنتظره نبود. سال گذشته واتس اپ ناچار به اذعان به این شد که مشکلی بسیار به شبیه این داشته اند – فقط یک تماس ویدئویی از طریق واتس اپ تمام آن چیزی بود که یک هکر برای دسترسی به تمام داده های گوشی شما نیاز داشت.
به نظر می رسد که هر بار که واتس اپ ناچار به یک آسیب پذیری بحرانی در اپش می شود یک آسیب پذیری جدید جای آن را می گیرد. تمام مشکلات امنیتی آنها به راحتی برای جاسوسی، نگاه و کار تا حدود زیادی در حکم مجراهای نفوذ هستند.
برخلاف تلگرام، واتس اپ منبع باز نیست، به همین خاطر هیچ راهی وجود ندارد که محققان به راحتی بتوانند چک کنند که آیا منافذی در کد آن وجود دارد یا نه. نه تنها واتس اپ کدش را منتشر نمی کند، بلکه دقیقا عکس آن را عمل می کند: واتس اپ عمدا باینریهای اپش را از دید دور نگه می دارد تا اطمینان حاصل کند که هیچکس نتواند آن را به طور جامع مطالعه کند.
حتی ممکن است واتس اپ و شرکت مادر آن فیسبوک ملزم به پیاده سازی منافذ شده باشند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4065″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.