واتس اپ در مورد قوانین جدید خود شفاف سازی کرد

whatsapp

واتس اپ در حاشیه

در پی گزارشی مبنی بر اشتراک گذاری اطلاعات محرمانه اکانت های واتس اپ با خانواده فیسبوک و جنجال های بعد از آن و همچنین مهاجرت بسیاری از کابران واتس اپ به پلتفرم های سیگنال و تلگرام در پی این گزارش ، اکنون واتس اپ برای آرام تر کردن اوضاع متشنج، بخش سؤالات متداول یا FAQ در اپلیکیشن را بروزرسانی کرد تا نشان دهد همچنان از حریم خصوصی کاربران حفاظت می کند.

واتس‌اپ می‌گوید حتی پس از تغییر سیاست محرمانگی «امنیت پیام‌های خصوصی شما بین دوستان و اعضای خانواده به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.

در تصویر زیر می‌بینید که به گفته واتس‌اپ، نه خودش و نه فیس‌بوک نخواهند توانست محتوای پیام‌های خصوصی یا تماس‌های صوتی و تصویری شما را ببینند با بشنوند.

حریم خصوصی واتس اپ

واتس‌اپ همچنین مدعیست که سابقه مخاطبین پیام‌ها و تماس‌های شما را ذخیره نمی‌کند، به اشتراک‌گذاری لوکیشن بین کاربران دسترسی ندارد و اطلاعات تماس‌ها را به فیس‌بوک نمی‌دهد. گروه‌ها نیز هم‌چنان محرمانه باقی خواهند ماند.

اگرچه شاید این شفاف سازی مثبت باشد اما همچنان نتوانسته است که اعتماد کاربران سابق خود را برای بازگشت به این پلتفرم جلب کند چون خیلی از کابران هنوز معتقدند که ابهاماتی در بروزرسانی FAQ وجود دارد . به عنوان مثال در بخش اطلاعات جمع آوری شده به صراحت نوشته شده است که اگر از ویژگی های موقعیت مکانی یا لوکیشن استفاده نمایید ما اطلاعات مکانی شما را جمع آوری و استفاده خواهیم کرد. حتی اگر لوکیشن را هم غیر فعال نمایید از طریق آی پی می توانیم مان حدودی شما را پیدا کنیم.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.