متر به متر تا خانه ی محبوب

متر به متر تا خانه ی محبوب

مقایسه پلت‌فرم‌های معاملات املاک

مقایسه پلتفرم

یافتن مسکن مناسب علاوه بر نگرانیهای اقتصادی از لحاظ فرآیندهای اجرایی بسیار پیچیده است؛ شنیدن صدای کاربران موثرترین روش طراحی راهکار تسهیل این فرآیند است.

مطالعه کاربردپذیری خدمات آنلاین معاملات ملک: دیوار،شیپور، کیلید و آدرس

 

فرآیندی که نتیجه آن مستقیما بر کیفیت روزمره ما تاثیرگذار است.

نیاز انسان به سکونت در مسکن مناسب با بخش‌های مختلفی از زندگی در ارتباط است. شرایط فیزیکی و محیطی خانه، محله و ویژگی های فرهنگی، شرایط معماری و حتی مصالح ساختمانی به کاربرده شده در ساخت و ساز برای کاربرانی که به دنبال مسکن دلخواه خود هستند حائز اهمیت است.

در نتیجه فرآیند اقدام به جستجوی بهترین گزینه موجود برای معامله با درنظرگرفتن ویژگی های محدود کننده انتخاب، امری حیاتی در طول زندگی  افراد است.

سرویس‌های جستجو و معاملات ملک این قابلیت را به شما می‌دهند تا با توجه به نیازهای شخصی سازی شده خود مانند: تعداد اتاق، وضعیت پارکینگ و انباری، متراژ و شرایط محله، و فیلترهای بسیار جزیی تر انتخاب های موجود را مشاهده کنید و با طرف دیگر معامله با یا بدون واسطه گری بستر آنلاین در قرارداد و توافقات مالی، در ارتباط باشید. 

 

 

در این گزارش تیم تستادی به سراغ تعدادی از بسترهای پرکاربرد این حوزه رفته است، تا تطابق جریان تجربه کاربری این بسترها با روایت معمول تعامل کاربران واقعی با این محصولات را بررسی کند. در میان بسترهای پرکاربرد بازار کسب و کارهای آنلاین در دو دسته بندی کلی، دسته ای از محصولات با رویکرد انتشار آگهی این خدمت را به کاربران ارائه می کنند و برخی از محصولات بصورت تخصصی برای جستجوی ملک طراحی شده‌اند. در این مطالعه تفاوت در این رویکرد مورد توجه تیم تحلیل تستادی قرار گرفته است.

 

 

در گزارش پیش رو، در سناریوهای  یکسان کاربران یک روایت از جستجوی ملک مورد نظر را با در نظر گرفتن ویژگی های تاثیرگذار در انتخاب ملک تست کرده اند و نتایج در یک چشم انداز خلاصه به شرح زیر است:

مقایسه پلتفرم املاک

فاکتورهای این جدول بر اساس جزئیات و بخش‌هایی که از نظر کاربران در فرآیند استفاده حائز اهمیت بوده و یا با ابهام و سردرگمی بیشتری در مواجهه با آن روبرو شده‌اند تقسیم‌بندی شده است.

 

جزییات تست‌های انجام شده، ویژگی‌های کاربران و مشکلات ایجاد شده، برای مطالعه و بررسی بیشتر در گزارش جامع موجود است.

 

تست‌‌ کاربردپذیری روشی موثر برای ارزیابی عملکرد وب‌سایت، اپلیکیشن و یا سایر محصولات؛ از راه تماشای رفتار کاربری واقعی که در تلاش است تا کارهایی مشخص را انجام دهد. هدف این است که بخش‌هایی از محصول که احتمال دارد کاربران را گیج یا دچار ابهام کند، مشخص شده و فرصتی برای ارتقا تجربه‌ی کاربری کلی ایجاد شود.

علاوه بر امکانات ذکر شده در مسیر دسترسی کاربر به گزینه مناسب، میزان و کیفیت اطلاعاتی که هر بستر در اختیار کاربر می گذارد بسیار در تسهیل انتخاب کاربر نقش دارد. برای مثال تصاویر دقیق و کامل ملک برای اکثر کاربران نقشی کلیدی در انتخاب گزینه‌های موجود دارد و کاربران اشاره می کنند این امکان که می توان حتی از شهری دیگر ملک مورد نظر را بصورت مجازی بازدید کرد ارزش بالایی در این فرآیند ایجاد کرده است. در تکمیل این فرآیند، امکان هماهنگی بازدید حضوری از ملک، تنها با چند کلیک در برخی از این سرویس ها فراهم شده است.

 

«تستادی» اولین و تنها پلتفرم آنلاین تست‌های کاربردپذیری در ایران است که صاحبان کسب و کارهای آنلاین را به کاربران واقعی وصل می‌کند. کسب و کارها می‌توانند طی چند مرحله ساده، تست‌های کاربردپذیری طراحی کنند، و محصولات خود (وبسایت، اپلیکیشن و پروتوتایپ) را بر روی کاربران واقعی تست کنند.

 

برای اطلاع از جزئیات بیشتر از نحوه، شرایط و نتایج مطالعه انجام شده می‌توانید به فایل PDF گزارش ضمیمه شده مراجعه کنید؛ و برای تماس با کارشناسان ما از طریق وبسایت testady.com  یا ایمیل info@testady.com  اقدام کنید.

لینک دانلود مقاله

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *