خودروی چینی بایتون ام بایت الکتریکی

byton

خودروی چینی بایتون ام بایت الکتریکی

بایتون استارت آپ خودروی الکترونیکی چینی است که استارت فروش را در ایالات متحده برای سال 2020 برنامه ریزی کرده است.

این کمپانی قبال اعلام کرده بود که آغاز فروش ان در ایالات متحده در سال 2020 خواهد بود، اما اکنون اعلام کرده که مدل اولیه ان یعنی کراس اور ام بایت هنوز آماده نشده است.

مدل ام بایت با دو ظرفیت باطری 72 کیلو وات ساعت و 95 کیلو وات ساعت و با ماکزیمم قدرت 220 اسب بخار عرضه خواهد شد.

سال قبل در نمایشگاه CES با بایتون آشنا شدیم .استارت آپی از چین که در نهایت قصد فروش خودروهای الکترونیکی در بازار ایالات متحده امریکا را دارد. امسال بایتون تغییرات زیادی را در معرض نمایش گذاشته بود که شامل نمونه جدید کراس اوور ام بایت است که تصویر ان را مشاهده می کنید. مدلی بسیار اماده تولید تر از کانسپت ارائه شده قبلی.

 

اما فقط صرف اینکه ام بایت اماده راه یافتن به جاده به نظر می رسد ، بدین معنا نیست که ورودش به ایاالت متحده حتمی باشد. بایتون اکنون اعالم کرده است این خودرو در سال 2020 در ایالات متحده النچ خواهد شد و دارد زمان عرضه اعالم شده به بازار ایاالت متحده را یک سال به تعویق می اندازد.

byton

ام بایت خودروی کراس اور جمع و جور با ظاهری تقریبا متداول است، با پنج صندلی ،چهار  دراستاندارد، با فضایی به اندازه لکسوس آر ایکس که بدنه ان از استیل و الومینیم ساخته شده است و دارای پک باطری لیتیوم یونی است که زیر خودرو تعبیه شده است.

این خودرو دردو مدل دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل عرضه خواهد شد. که در مدل دیفرانسیل عقب دارای یک موتور 260 اسب بخاردر عقب است و در مدل دیگر موتور جلو 220 اسب بخاری نیز به آن اضافه می شود که در مجموع قدرت 220 اسب بخار را دارا خواهد بود.بایتون ادعا می کند که صفر تا صد این خودرو 9.2 ثانیه در مدل تک دیفرانسیل و 9.9 ثانیه برای مدل دو دیفرانسیل است.

پک باطری 20 کیلووات ساعتی مدل استاندارد و باطری 95 کیلو وات ساعتی مدل آپشنال ان است.

اگرچه به طور رسمی اعالم نشده است اما تخمین زده می شود که باطری کوچکتر بتواند مسافت 200 مایل و باطری بزرگتر مسافت 290 مایل با دیفرانسیل عقب و 220 مایل با دو دیفرانسیل بپیماید.

نمایشگر ام بایت در واقع یک صفحه نمایشگر 22 اینچی است که سرتاسر داشبورد را در فرا گرفته است. که صفحه نمایشی یک پارچه به نظر می اید ولی در واقع طبق گفته نیل بنرجی سرپرست مدیریت

برنامه ریزی و محصوالت دیجیتال این شرکت از دو سیستم عامل تغذیه می شود.

همچنین صفحه نمایش لمسی بر روی فرمان و کنسول وسط تعبیه شده است .بنرجی گفته است که بایتون قصد دارد به منظورپخش ویدیو و تماس های تصویری با کمپانی هایی همکاری کند. البته انجام اینها

در زمانی که خودرو در حالت پارک است

mbyte

در رابطه با قیمت بایتون اعالم کرده است که ام بایت از 29222 یورو در اروپا شروع خواهد شد وبدین معناست که پایه قیمت 22229 دالر را باید در ایاالت متحده امریکا انتظار داشته باشیم.

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.