دو کارمند سابق توئیتر به فروش اطلاعات کاربران به مقامات سعودی متهم شدند

Twitter-spy-header

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

وزارت دادگستری آمریکا دو کارمند سابق توئیتر به نام های “علی الزباراه” و “احمد ابوعمو” و همچنین یک فرد عربستانی را به جرم جاسوسی برای دولت عربستان متهم و بازداشت کرد. این افراد بدون ثبت نام خود به عنوان ماموران خارجی و فروش اطلاعات کاربران به مقامات سعودی در ازای پول متهم شده اند. یکی از این متهمین در آمریکا دستگیر شده و دو نفر دیگر اکنون در عربستان به سر میبرند.

به نقل از رویترز ، این دو کارمند سابق توئیتر در سال 2015 بطور مکرر به حساب های توئیتری یک منتقد خاندان سعودی نفوذ کرده اند و به اطلاعاتی نظیر ایمیل و محل زندگی این فرد دسترسی پیدا کرده اند. همچنین این حملات علیه یک منتقد عربستانی دیگر نیز صورت گرفته بود که به دریافت اطلاعات شخصی این فرد منجر شده بود. این افراد اطلاعات بدست آورده را در ازای مبالغ هنگفت به دولت عربستان می فروختند.

وزارت دادگستری آمریکا در این باره میگوید :” این افراد میتوانستند از این اطلاعات برای دستیابی به محل زندگی این منتقدین استفاده کرده باشند. ” عربستان سعودی هنوز از جانب غرب به دلیل دخالت در قتل خاشقچی ( منتقد عربستانی ) و دخالت این کشور در جنگ یمن مورد انتقاد شدید است. سفارت عربستان هنوز پاسخی به این بیانیه نداده است.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”4538″ img_size=”large” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *