اتحاد دنیای تکنولوژی برای محو کردن سایت 8chan از صفحه اینترنت

8chan header

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سرویس های سرشناس اینترنتی با قطع پشتیبانی از سایت 8chan که به ارتباط با حملات تروریستی متهم است، در پی محو کردن آن از اینترنت هستند.

8chan شبکه ای اجتماعی محبوب افراد نژادپرست و افراط گرا در سراسر دنیا است که مطالب جنجالی خود را با هدف نفرت پراکنی در این سایت به اشتراک می گذارند. هرچند آنها برای شناسایی نشدن در مدتی کوتاه مطالب خود را پاک می کنند اما همین بازه کوتاه هم برای ترویج افراطی گری در دنیا کافی است.

اواخر سال گذشته و پس از حمله تروریستی به مسجدی در نیوزلند نخستین بار نام این سایت به عملیات گروه های افراط‌گرا گره خورد. در آن زمان عامل حمله پیش از اقدام به ترور مطالبی را در این سایت منتشر کرده بود و حالا هم عاملان تیراندازی در ال پاسو و اوهایو دست به اقدام مشابهی زده اند.

نقش این سایت در ترویج نفرت و نژادپرستی باعث هجمه شدیدی علیه آن شده تا جایی که روز گذشته کلودفلر که از سایت ها در برابر DDoS حمایت می کند، پشتیبانی خود از این شبکه را متوقف کرد. پس از خارج شدن 8chan از شبکه کلودفلر این سایت برای مدتی از دسترس خارج شد اما راهی برای بازگشت پیدا کرد و حالا کمپانی های دیگر این مسیر را هم مسدود کرده اند.

8chan پس از کلودفلر به استفاده از BitMitigate روی آورد که کاربردی مشابه داشته و برابر حملات DDoS از سایت محافظت می کند. BitMitigate که به Epik تعلق دارد، قبلا به دیگر سایت های با محتوای افراطی سرویس دهی کرده بود اما حالا خود آنها با مشکل مواجه شده اند چرا که سرویس دهنده اصلی دیگر حاضر به همکاری با آنها نیست.

BitMitigate نسبت به کلودفلر سرورهای بسیار کمتری دارد و به همین خاطر از خدمات Voxility استفاده می کند، حالا اما Voxility اعلام کرده به خاطر حمایت این کمپانی از 8chan همکاری خود با آنها را قطع می کند.

علاوه بر این کمپانی Tucows از مراکز رسمی ثبت و نگهداری دامنه نیز پشتیبانی خود از سایت مذکور را خاتمه داده. در مجموع طرد شدن از سوی این سه سرویس باعث شده دوباره سایت 8chan از دسترس خارج شود.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

خبرنامه دنیای تراشه

با عضو شدن در خبرنامه چیپست، به ما اجازه می دهید تا در هنگام رویدادهای مهم، به سرعت شما را در جریان بگذاریم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *